| anonim_4396 a întrebat:

Am o relaţie de 3 luni cu o fata.Dar de la un timp tot ne certam,si deja nu mai suport, dar problema este alta.Acum o saptamana am cunoscut o fata si am inceput sa o plac.Si incep sa nu mai tin deloc la prietena mea.Cum as putea sa ma despart fara sa sufere?

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ii spui foarte clar si raspicat: "auzi fa eu m-am plictisit vreau sa ma despart de tine PUNCT "

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă tot ea sare cu gura pe tine, profită!
Îi spui frumos la viitoarea ceartă: „auzi, știi ceva? nu pentru faze din astea stau cu tine! adio!" și pleci pur și simplu.
Dacă o să sufere, e exact problema ei - măcar va învăța o lecție din asta, și anume că nu e bine să-l agasezi mereu pe cel de lângă tine.

| R0R0 a răspuns:

Nicicum.
Ii spui ca certurile voastre te afecteaza si ca e mai bine sa va despartiti.

| Oana92 a răspuns:

Ii spui adevarul. Mai bine acum decat mai tarziu...