| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Prietena mea buna, s`a imprietenit cu un baiat de 17 ani. Iar ea are 15 ^^.
Sambata asta o sa intalneasca cu el, dar am o presimtire asa rea, deoarece ea s`a despartit de iubitul ei si s`ar putea sa`si faca un ID[fostul]. M`a rugat sa vin cu ea, dar i-am raspuns nu, dar ma implorat! Iubitul ei a zis ca o omoara din "bataie". Nu stiu ce sa fac, daca o fii el? Cum sa aflu?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Neaparat vrei s-o ajuti,da? In primul rand, spune-i sa nu se duca la intalnire, deloc.Pe de alta parte cauta-l tu pe fostul ei prieten si spune-i ca vrei sa discuti ceva cu el(indiferent ce,inventezi ceva) si spune-i ca vrei sa-l vezi sambata la aceeasi ora la care ar fi avut intalnire prietena ta. Daca-ti spune ca nu poate,e el. Daca-ti spune ok, du-te si daca nu vine, inseamna ca el a fost.Dar esti sigura ca vrei sa te complici atat? Nu cumva prietena ta ar trebui sa fie putin mai responsabila?

| QuadruplePersonality a răspuns:

în timp ce ea se întâlneşte cu tipul de 17 ani, tu întâlneştete cu fostul ei prieten, sau vorbeşte cu el la telefon. Iar în cazul în care nu te înţelegi bine cu el, pune pe altcineva să verifice unde este el.

| Christina a răspuns:

Daca e prietena ta, datoria ta este sa fii alaturi de ea.Mergi cu ea, eventual mai cheama niste persoane adulte care va pot apara.

| Beastboy a răspuns:

Buna.Din pacate am si eu o problema asemanatoare...Cat despre a ta...Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji pentru ea, doar sa ii atragi atentiawinking Nu fi prea insistenta, dupa o sa te urasca ca esti mai rea decat mama eiwinking Te rog sa ma ajuti si tu cu problema meawinking

| gabiburlea a răspuns:

Du-te cu ea dar stai ascuns si cu alti baieti si daca da so bata batetil voi asta m de spus

| Tady a răspuns:

Mergi cu ea si daca e altcineva gasesti o scuza si te retragi.

| xoxo_2397 a răspuns:

Mergi cu ea.nu stiu ce sa spun. mergeti cu un grup mai mare (fete, baieti)