| Cristianmihai02 a întrebat:

Prietena mea da like uri la toate pozele si postarile fostului ei prieten. Am rugat o sa ii dea block si nu a vrut(eu am dat block la toate fetele care o deranjau) si mereu cand aduc vorba de asta spune ca nu am incredere in ea sau spune ca nu are nicio treaba cu el. Daca imi puteti da un sfat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i ultimatum! Ori ala, ori tu happy

| LoveSleep a răspuns:

Desparte-te de ea. Din moment ce îi urmărește și apreciază toate că caturile, e clar că încă simte ceva pentru el sau încă speră ca el să o facă. În mod normal n-ar trebui să-ți pese cui dă like-uri, dar în cazul ăsta ești îndreptățit.
Dar evident că n-o să te desparți de ea, pentru că tu încă crezi că tu ești alesul.

| Pool77 a răspuns:

Un sfat?
Fii barbat si da cu pumnul in masa.
Ba, nu inteleg, cum puteti fi atat de pampalai frate sa blocati o persoana anume, cu care stiti bine ca nu aveti de-a face, doar pentru ca printesa de langa voi vrea s-o blocati?
Cati ani ai?
Daca ai peste 18, inseamna ca ai o atitudine de **** bleaga.
Spune-i ca are doua variante :
1.Ori il blocheaza pe fostul
2.Ori va despartiti, nu te supara, dar din timp ce este doar un simplu block, ce o poate manca atat de tare?
Daca crezi ca nu esti in stare sa va despartiti, deblocheaza toate fetele blocate si jucati-va de-a pisica si soarecele, ca pana la urma, asta e.
Fii ma barbat in **** mea si impune-te in fata ei, daca o lasi asa, in curand nici la o bere cu baietii n-o sa mergi si nu scuza chestia asta cum ca n-ai prieteni, crede-ma ai.
Si degeaba imi zici ca n-o sa fie asa, ca nu se poate, cunosc fetele de genul, sunt foarte posesive si geloase, iar cu timpul de la un simplu block vei ajunge la "Cristina si Cristinel".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este total aiurea ceea ce face ea.
Asta inseamna ca nu te respecta. Atata timp cat tu ai rugat-o sa nu mai faca si continua sa faca.
Eu in locul tau as incepe sa dau like la fete, add-uri, accept-uri. happy

| petitconseil a răspuns:

Trimite-o inapoi la el, se vede ca pe tine te tine de ''fraierica''.Cum sa faca asa ceva? A terminat relatia cu el, deci adio si nu am cuvinte.La ce mai da like-ri si adoruri si alte chestii? Maine-poimaine o sa se vada cu el pe ascuns, tu nu vezi ca putin ii pasa de parerile tale? Ori e cu tine, ori duca-se invartindu-se la fostul.Iar tu de ce accepti situatia asta? Fii barbat, spune-i ca e libera sa plece, ca tu nu ai nevoie de asemenea ''iubita''. Succes!