| alex_8223 a întrebat:

Prietena mea nu mai vrea sa facem sex pentru ca cica se ingrasa dupa ce o facem...credeti ca e asa? ce pot sa fac sa o conving ca nu e asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dk zici ca nu mai vrea inseamna ca ati facut-o deja, asa ca explica-i mai amanuntit ca nu se ingrasa, din contra, arde calorii, dar sa faca si ea efort nu doar sa stea si sa se uite la tine...

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se va ingrasa, dar poate nu se simte pregatita, poate nu are inca 18 ani. Mai ai si tu rabdare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred ca este invers! Dupa atata miscare poate mai si slabeste. Dar cat tine miscarea depinde de tine. Si trebuie sa o antrenezi si pe ea! Ia pune-o pe ea deasupra sa faca toata treaba, sa vezi cum curg apele de pe ea! Dar... poate fi si altceva, sa nu te mai placa!

| tyana a răspuns:

Sa afli cauza adevarata pentru care te refuza, pentru ca e clar ca exista ceva la mijloc.Ingrasatul nu are nici-o legatura cu refuzul.Sau spune-i ca tu o placi si grasa sa vezi atunci ce mai zice!

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Poate ii e rusine si nu e pregatita, daca o pui pe ea p tine nu are cum sa se ingrase

| axel007 a răspuns:

Asta e o miciuna gogonata.nu ii mai place de tine.

| IRI_5028 a răspuns:

N-are cum sa se ingrase (numai daca e sa faceti sex neprotejat si sa aveti un copil) poate ca nu-i pregatita.

| Pana a răspuns:

Din cate observ eu din ce ai scris, tu vrei neaparat sa faci sex[nu dragoste, cum ar fi fost cuvenit, dar fie], iar tipa probabil s-a saturat de atata sex. eu as zice sa o lasi mai moale, sa o intelegi daca iti zice ca" se ingrasa" de la asta ceea ce mi se mare o prostie, ba dimpotriva, slabesti pentru ca depui un efort acolo. uite, ca sa o convingi ca sexul nu ingrasa, spune-i ca o partida de sex valoreaza cat 100 de abdomene tongue

| nightwish a răspuns:

Nu este adevarat asa ceva. Poate c ii este frica pentru altceva, dar asta depinde si de varsta pe care o are si poate c intr-un fel nu este pregatita.

| simo78 a răspuns:

Doamne fereste asta nu am mai auzit-o pina acum! De unde a scos-o? Problema ingrasatului sa o caute in alta parte, iar ca sa o convingi spune-i ca o sa mergi la alta sa te satisfaca sa vedem daca nu cumva se razgindeste! Daca ea considera ca sexul o ingrasa asta inseamna ca nu o sa mai faca sex deloc? Pai in cazul asta o sa fie singura toata viata, care e barbatul ala care sa stea asa cu o femeie fara sa faca sex? Dimpotriva sexul slabeste crede-ma ca am citit destule articole pe tema asta dar nu am intilnit nicaieri ceva de genul ca sexul ingrasa, ingrasa numai in cazul in care ramai insarcinata.Cauta pe internet subiecte legate de problema prietenei tale si asa poate o convingi ca nu e nimic adevarat.Eu iti doresc multa bafta si faceti sex cit mai mult ca nu ingrasa deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da unele persoane ori nu citesc bine ori nu inteleg intrebarea pusa.Baiatul explica faptul ca nu mai vrea sa faca sex, deci inseamna ca au facut deja si atunci eu ma intreb voi de ce spuneti ca poate nu e pregatita? Pt ce anume nu e pregatita daca deja a facut sex cu iubitul ei? Ori sint eu grea de cap, ori voi cei care spuneti astea nu va pricepeti sau nu cititi cu atentie intrebarile.Parerea me este ca il evita pe cit posibil deci nu ai mai face placere! CLAR?

| dannyd a răspuns:

Ca s-o convingi sa faca sex dai 2-3 palme si arde-o original sa vezi ce cuminte devine rolling on the floor