| forzasteaua a întrebat:

Prieteni..am o problema.pana acum 2 saptamani am stat cu o tipa pentru care nu prea simteam mare lucru..asa ca m-am despartit de ea..pentru ca sunt indragostit pana peste cap de o colega..de vreo saptamana jumate nu mai stiu ce e cu mine...nu mai pot manca, nu ma pot concentra la ore(sunt clasa a 10-a), fumez ca spartu'.nu mai stiu..ideea e urmatoarea: sa nu credeti ca sunt timid cu ea sau altceva...din contra..ne intelegem foarte bine, adica..suntem gen "best friends"..si din cauza acestui lucru nu imi pot da seama daca ea vrea sau nu ceva..pt. ca in mod normal cand o tipa vine la tine, te ia in brate, sta mai mult cu tine, se joaca cu tine, te lasa sa te joci cu ea, s'o iei in brate..normal e ca un beculet care se aprinde dar..mai e un tip, care e cu ea de vreo cateva luni, dar au o relatie mai ciudata..gen..el o arde cu mai multe tipe dar ea e singura care nu vede..si nu stiu ce sa fac..va rog sa ma ajutati, sunt pur si simplu disperat.sad

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa pui un prieten de incredere comun sa o traga de limba ce sentimente nutreste pentru tine, si dupa aceea actionezi in consecinta! Bafta multa!

3 răspunsuri:
| NnDWtf a răspuns:

Idem ca DifferentSentiment si aialalta. Funda?

| KinderBeeeib a răspuns:

Dovedeste-i ca acel baiat nu e potrivit pentru ea si tu chiar ii vrei binele si vrei ca ea sa nu sufere si daca nu te crede nu te lasa fa-i o poza baiatului, filmeaza-l sau ceva de genul si fi langa ea cand are nevoie, consoleaz-o poarta-te frumos cu ea fa-i complimente dar nu nu uita sa-i spui ce simti INAINTE sa se desparta de acel baiat ca altfel nu va mai vrea sa auda de tine pentru ca na ea fiind trista dupa despartire o iei si tu asa. si na

| xDirectioner5 a răspuns:

Iti inteleg situatia, eu as zice sa-l surprinzi pe acel baiatul cu un telefon, aparat foto, cu o alta tipa si sa-i arati fetei alea, atunci cand va fi suparata, tu s-o incurajezi, ai avea ocazia s-o cuceresti, chiar. Poti sa-i zici ca nu mai suportai ideea sa vezi cum se foloseste aacel baiat de ea. Nu stiu, foloseste cuvinte dragute.