| ellabutterfly a întrebat:

Deci... am avut sa zicem o relatie zbuciumata de aprox 1 an jumate. Timp in care iar ne impacam, iar ne certam; Am stat cu el de vorba si mi-a zis ca s-a indragostit de alta si am decis sa ramanem prieteni, pentru ca el spune ca tine prea mult la mine ca sa nu ramanem macar amici. Eu sincer il iubesc inca. Mi-a cerut sa il mai sarut odata de adio si nu am facut-o pentru ca mi-ar fi fost si mai greu. De ce zice ca e indragostit de alta daca inca mai vrea sa ma sarute, daca ii pasa de mine, daca zice ca tine la mine? Ieri eram la un bar si mi-a luat din fata bautura si tigara ( nu beau. nu fumez, dar ieri chiar simteam nevoia pentru ca ma distruge sa il stiu cu alta straight face )... Poate sa mai tina la mine dar si la aia? :S
Va pup :* Elly >big grin

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate sa tina mult la tine desi v-ati despartit si el este acum cu alta fata. Nu trebuie sa crezi ca te minte. Nu ar avea de ce. Pentru el ai fost cu adevarat speciala. Problema e ca nu a gasit la tine tot ce ar fi vrut la o fata si crede ca la aceea fata ar gasi si acele lucruri pe care tu nu le ai. Poate se inseala insa nu vrea sa te faca sa crezi ca isi bate joc de tine. De asta a zis ca mai bine va despartiti. A vrut un ultim sarut pentru ca si lui ii este destul de greu. Cred ca e bine ca ai refuzat. De acum fiecare e pe drumul sau insa nu trebuie sa iei totul drastic. Puteti sa pastrati legatura dar stabiliti clar niste limite. Nu are niciun rost sa va despartiti si cat el e cu ea sa tot fie clipe de '' ultime saruturi ''. Trebuie sa te respecte si sa inteleaga ca si tie iti e foarte greu sa mergi mai departe. Sunt convins ca stie ca tie iti este mult mai greu desi nici lui nu ii este usor.

| Hmmmm a răspuns:

In primul rand as vrea sa te rog sa nu mai fi atat d copil.stii si tu f bine ca nu te ajuta cu nimic daca te apuci sa bei sau sa fumezi.deci pentru ce o faci? asta nu o sa schimbe nimic ci max o sa iti aduca si mai mute probleme.deci te rog eu sa nu mai faci asta.
in al doilea rand eu zic ca el nu te merita nici p departe asa cum nici tu nu meriti sa ti se faca atat d mult rau.stiu cat d greu e sa il vezi p barbatul p care il iubesti in bratele alteia deoarece si eu am trecut prin asta si mai stiu cat d greu e sa zici nu in mom in care el te roga sa ramaneti amici. daca ramaneti amici o sa iti faci mai mult rau, si asta pentru ca el nu va renuntat niciodata sa se mai "dea" la tine. poate ca inca tine la tine, poate ca e doar atratie, poate ca doar se joaca cu tine.nu ai d unde sa stii dar cel mai bine pentru aman2 ar fi sa nu mai ramaneti nici macar amici. cel putin p mom. dupa ceva timp, timp in care tu il vei uita, puteti sa deveniti amici si atat.ceva mai mult decat o amica sau maxim o amanta nu vei putea fi niciodata pentru el deoarece el ti-a zis f frumos ca s-a indragostit d alta si si tu stii f bine ca dragoste cu sila nu se poate. poate ca el vrea sa ramaneti amici deoarece va intelegeati f bine si a reusit sa aiba incredere in tine si nu vrea sa te piarda din cauza asta, insa asta inseamna ca doar tine la tine, nu ca te iubeste.nu confunda lucrurile!
tot ce pot sa te sfatuiesc e sa incerci sa stai singura un timp(fara iubit)pana reusesti sa iti revii, sa iesi cu prietenele tale, ocupa-ti timpul cu ceva, incearca sa il eviti.pana la urma ochii care nu se vad se uita.

| Yang a răspuns:

Tu nu crezi ca meriti ceva mai bun? Iesi cu prietenele, povesteste cuiva face to face chestia asta(cea mai buna prietena)fa orice este necesar pentru a uita intr-un an jumatate cat timp ai fost cu adevarat fericita? gandeste-te si apoi vezi daca se merita sau nu sa suferi.

| noname_4196 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator, e normal ca dupa o relatie de luna durat inca sa ma tina le tine si sa vrea sa te protejeze dar nimic mai mult. Poate de ea s-a indragostit dar inca mai tine si la tine un pic...

Incerca sa i indiferenta in fata lui, asta il va durea si va vedea ce a prierdut!

succes:*