| Kajun a întrebat:

Prietenie sau iubire? Dacă sunteți "prieteni" cu o fată și v-ar place de ea ați alege să fiți prieteni sau împreună? Daca ar fi "prietenia" ați putea rezista cu acele sentimente?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mas complica cu iubirea

| RoCkKiD a răspuns:

Pai ii zici ca o placi, daca e de acord bine daca nu asta e, de ce sa iti freci emotiile?

| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile de prieteni dintre o fata si un baiat, duc mai devreme sau mai tarziu la relatii sexuale.
Exceptia (fara sex) apare, doar daca baiatul este gay.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu o fată nu poți avea o relație de prietenie pură, fără să intervină aspectele sexuale care să interfere.

| Drimmero a răspuns:

M-ar tensiona grav ambele lucruri, o prietenie nu va fi niciodata prietenie daca ai sentimente. Iar o relatie daca se destrama te poate indeparta de acea persoana definitiv, as risca cu relatia, macar ies castigat din asta.

| Frank51 a răspuns:

Nu exista prietenie cu o fata laughing

Cel mai rau este dupa ce ii spui ca o placi, si ea iti spune ca esti doar un prieten, si vrea sa ramaneti asa(am patit, m-am conformat, no hard feelings).

| SilentRain a răspuns:

Pentru mine e o diferență între un prieten și un băiat care îmi place
Dacă îmi place de el nu a-și putea sa fiu prietena cu el, asta doar ar pune sare pe rana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as rezista cu sentimentele alea, ele vin și pleacă, peste câțiva ani, luni se poate sa nu mai simt mare lucru.

As alege relația daca tipa îmi dă semne că vrea să fie într-o relație, degeaba simt eu ceva, daca ea nu simte la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexyne a răspuns:

Cam da..de ex eu aveam sentimente pentru cel mai bun prieten al meu cu ceva timp in urma, il iubeam dar sa nu stric pritenia nu i-am spus nimic si l-am lasat in friend zone si cand eram cu el imi controlam sentimentele astfel nu i-am dat de inteles niciodata ca simteam ceva pentru el.