| doarEu001 a întrebat:

Prietenul meu a inceput sa se comporte diferit cu mine...cand suntem amandoi e cel mai iubaret din lume, iar in restul timpului de abia ma cauta.ma suna dar mult mai rar decat o facea inainte si atunci nu vorbim foarte mult.suntem din acelasi liceu dar la scoala nici nu ma mai cauta sa ies in pauza sa ne vedem.astazi mi-a facut o faza cam nasoala. voi ce credeti, tine la mine sau...pentru ca nu stiu ce sa mai credsad cam vreau sa ma despart de el ca m-am saturat de comportamentul luistraight face

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Eu cred ca sunt trei variante:
1 Si-a gasit alta prietena
2 Ii este rusine cu tine
3 Ai facut tu ceva si nu-i mai convine
Parerea mea este ca ar trebui sa vb URGENT cu el.Sa-i spui ca ai observat ca nu mai este ca inainte si ca nu mai este atat de atent cu tine atunci cand este cu cineva.Intraba-l ce la determinat sa faca toate astea, daca te mai iubeste si daca relatia voastra mai are vreun rost sa continue.Trebuie sa incerci sa rezolvi acum problema deoarece vei suferi si mai tare daca lasi timpul sa treaca si te trezesti cu o surpriza din partea lui care iti rupe inima.Trebuie sa fi sincera in primul rand sa ii spui tot ce te doare.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Il preocupa sau tezele sau o colega de-a lui.Incearca sa afli adevarul.Incepe prin a-l intreba pe el.Mult noroc.

| pinkflower a răspuns:

Poate nu ii mai place de tine si asta ar trebui sa fie un semn pentru tine, pentru ca el nu vreau sa iti spuna in fata.

Sau poate doar vrea sa luati o pauza, il preocupa mai mult tezele sau altceva.

Cel mai bine ar fi sa il intrebi daca mai vrea sa fie cu tine. bafta:*

| DorelSudoru a răspuns:

Sa plictisit...

| ovidius a răspuns:

Stai liniştită. Mai are una.

| KrUeLlA a răspuns:

Da.asa am patit eu, exact ca tine, la fel. si l-am inbtrebat daca are alta la care replica lui a fost " nu nu" si m`a intrebat prietena celeilalte care e si prietena mea, daca sunt cu el si i-am zis ca da, si mi-a spus ca si prietena ei...decihappy.

| Alexia_1980 a răspuns:

Paai...poate are pe alta. Iar cand sunteti singuri nimeni nu-l poate vedea ce face. Incearca sa stati amandoi fata in fata si intreaba-l de ce se comporta asa, iar daca nu vrea sa stati de vorba sau sa nu-ti zica[ramane doar sa va despartiti] straight face

| andrei_9639 a răspuns:

Dal dracu, nu te mai place asta-i viata