| SzidySzidonia a întrebat:

am un iubit de cam 3 luni..Totul a inceput vara aceasta, eu am inceput sa umblu in gasca lor, dupa un timp prietenul nostru i-a spus ca imi place de el, de atunci a inceput sa se comporte diferit, in 2-3 saptamani ne-am si,, cuplat,,. Asta era la inceputul lunii septembrie(inainte de scoala), atunci mi-a zis ca ma iubeste, mi-a dovedit de cateva ori ca tine la mine(sau a vrut sa para asa).A inceput scoala, eu la liceu la BV, el intr-un alt oras, lucrurile s-au cam schimbat, el locuieste acolo si nu prea a mai trecut pe acasa, numai odata, la sfarsitul lunii septembrie, acum s-a inscris si la scoala de soferi si nu poate sa vina acasa deoarece are ore si sambata. Faza e ca vorbim, mai mult eu ii scriu, ne trimitem Snap si lucruri de astea.Dar, daca eu nu-i scriu trebuie sa treaca zile bune ca el sa ma caute.Si chiar nu stiu ce sa fac, oare ma mai iubeste? Oare m-a iubit candva? Mi-a promis ca acum in weekend va veni acasa ca oricum avem 4 zile libere(oricum nu ne-am vazut de 8-9 saptamani).Ce sa fac? Sa vorbesc cu el despre aceste lucruri? Sau cum sa ma comport? Nu vreau ca lucrurile sa se termine pentru ca il iubesc. Help va rog!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate ca tea iubit din moment ce tu afirmi ca tia dovedit asta,sunt dovezii din partea ta desi e posibil asta,acuma daca el vrea sex ceea ce logic a varsta lui si sa comportat frumos cu tine nu putem stim e o ipoteza atat, posibil ca acolo tia gasit alta sau invata mult si nu are timp,de ce nu vb serios cu el, ca iubirea s-a cam dus tu esti singura in relatie, tu faci toata relatia sperand la minuni mari, posibil ca te minti singura ca sa depasesti aceste momente emotionale, purtati o conversatie matura

| SzidySzidonia explică (pentru RAY):

Adevarul e ca invata mult e la mate-info in clasa a 12-a si acum si cu scoala de soferi, si asa e el, asa s-a comportat cu toate,, iubitele,, lui.e nepasator, si lenes din cand in cand, dar eu vreau sa schimb lucrurile, sa fim deschisi si lucruri de genu'. Oricum, daca in weekend vine acasa voi vedea ce va fi.

| RAY a răspuns (pentru SzidySzidonia):

Niciodata sa nu incerci sa scimbi omul sa nu faci asa ceva, daca asa a facut mereu s-a adaptat asa el de fel, asa e el nu ai ce face, dar ce varsta aveti?

| SzidySzidonia explică (pentru RAY):

Eu am 16, si el acum a facut 18.

| RAY a răspuns (pentru SzidySzidonia):

Suntei copii sincer isi spun plus ca tu trebuie sa termini un liceu ai atatea de facut, el abia a inceput viata de mascul inca nu stiu ce barbat e, nu va judec parerea mea e ca tu poate ceri prea multe de el, sunteti foarte tineri si o relatie e greu si mai ales la distanta

| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar este timpul sa nu mai crezi in toate povestile spuse de un baiat. Nu-l mai cauta si ai sa vezi cat de mult te iubeste, dupa cum tu spui. Ai grija insa sa nu ramai singura de sarbatori!

| R0R0 a răspuns:

Poate intr-adevar e obosit si nu are timp.Vezi cum se comporta in aceste 4zile

| Bolea_Daniel_1984 a răspuns:

Viata ne ft pe toti nimeni nu scapa virgin