| Jeffrie a întrebat:

Bai, am nevoie de o parere cat se poate de obiectiva. Faza e ca tot dau de o persoana pe care nu o cunoscut in mod "direct", dar sunt sigura ca ne stim amandoi. El se tot uita la mine de fiecare data cand trecem unul pe langa altul, ne intalnim aproape peste tot si faza e ca atunci cand ma uit la el, muta privirea repede. Intr-o zi a scos capul din spatele unei masini ca sa isi arunce privirea peste mine.In alta s-a apropiat foarte mult de mine cand a gasit un prieten comun de-al nostru, a venit aproape de fata mea, vorbea cu acel prieten comun si in tot acest timp, privirea lui era pe mine. De fiecare data cand sunt langa un prieten din scoala, un anumit prieten, vine si se aseaza cumva langa noi.Am avut si un fel de intamplare ciudata cand eu eram cu acel baiat pe banca si cu prietenul lui si dintr.o data trece asta, se sfiieste sa vina, apoi vad cum duce o lupta de autoconvingere si vine langa noi. Si se uita pe furis la mine si eu la el si am inceput sa vorbim amandoi in acelasi timp cu prietenii nostri. Am spus intamplari fara sens la care am ras si eu si el atat de fals si ironic(CIUDAT) ..si plus ca de curand, un alt prieten comun de-al nostru, imi spune despre el si chiar mi-a facut descrierea lui fiindca el credea ca nu il cunosc, mi-a scris chiar si in mesaj numele lui cu litere mari tinand cont ca inainte scrisase numele unei altuia cu litere mici...Voi ce credeti? Ma place idiotul, sau nu? Tinand cont ca ma stalkereste cand ma vede la scoala, ca l-am prins intr-o pauza cum ma cauta cu privirea dupa ce pauza trecuta m-am holbat si eu la el sa ii fac in sac. In alte zile doar statea intr.un loc, nemiscat si ma privea sau intoarce cateodata privirea fix spre mine, zambeste si se agita cateodata, chiar e alert si parca inspaimantat, iar o prietena imi spune ca parca si fata i se lumineaza. Stiti cum parca simtiti si vedeti cu spatele? Asa sunt si eu.Deci? Dau funda rolling on the floor Lamuriti-ma, va rog!

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu e destul de logic cai place de tine?!
Nu e destul de logic ca daca isi muta privirea cand il privesti e timid?
Maine poimine pune si el o intrebare pe aici unde precizeaza ca i place de o fata dar nu stie cum sa procedeze...

| Jeffrie explică (pentru ROB3RT89):

Jur ca as muri de ras sa vad chiar eu intrebarea si sa-i dau un sfat.dar cat de mare sa fie coincidenta laughing?

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Sa presupunem ca ii place de tine. Ce conteaza?

| Jeffrie explică (pentru mentholinks):

Pai, conteaza fiindca eu cred ca incepe sa imi placa de el. Nu vreau asta, dar ce pot sa fac? Tu ce ai facewinking?

| Jeffrie explică (pentru mentholinks):

Conteaza daca si mie incepe sa imi placa de elwinking Tu ce ai face?

| mentholinks a răspuns (pentru Jeffrie):

Cred ca as incepe sa vorbesc cu el sa vad si ce are in capatana.

| elle94 a răspuns:

Esti empatica poate. Tipul e emotiv, vrea sa-ti vorbeasca si tu il domini. Daca te intereseaza poti vorbi tu cu el, poate vrei sa-l cunosti. Te vad mai curajoasa :*

| Jeffrie explică (pentru elle94):

Sunt o aniteteza, ba curajoasa, ba o gaina fricoasa..De asta astept sa vad daca va vorbi el. Oricum, eu sunt genul de om care face lucrurile sa mearga cumva...adica nu stau sa vad cum trece viata pe langa mine. Mai e si o faza..Eu credeam ca ma uraste, fiindca sunt hiperactiva, spun multe tampenii, vorbesc mult, sunt impiedicata si aiurita, vreau sa fac lumea sa zambeasca din orice si stau mai mult pe langa baieti, fiindca majoritatea tipelor sunt fitoase si doar cu ei pot vorbi foarte deschis happy.Dar pe de alta parte, acum sunt confuza, fiindca nu pare "enervat" de comportamentul meu, ci mai degraba "curios", fiindca se apropie cand are ocazia. Chiar a stat in spatele meu. aproape spate in spate si eu credeam ca a trecut pe langa mine, dar el era acolo..sau cand vorbesc cu o amica de a lui, vine cu squadul lui minune, se uita fix la mine si bineinteles ca atunci in loc sa fiu si eu mai serioasa, mai multe prostii indrug rolling on the floor Iarta-ma ca am scris atata pomelnicul, dar imi pare bine ca gasesc o persoana cu care pot impartasi asta :*

| elle94 a răspuns (pentru Jeffrie):

Poti sa fii sincera cu el, sa-i spui direct, ma uite eu te vad curios sa vorbesti cu mine, vrei sa ne imprietenim, ceva de genul. Vrea sa te cunoasca, vorbiti mai mult cand aveti ocazia, pune-i intrebari, testeaza-l si scoate de la el ceea ce vrei sa stii.