| Cristinutzaa2806 a întrebat:

Prietenul meu a intretinut relatii neprotejate cu alte femei,nu stiu daca are vreo boala sau chestii...
eu sunt virgina si as vrea sa intretin relatii intime cu el,cu prezervativ,bineintele
exista posibilitatea de transmitere a unei boli, in caz ca el ar avea?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Nu risca...viata e atat de pretioasa, trimite-l sa isi faca analize daca doreste si el atat de mult ca tine sa faceti dragoste!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, candida, HPV si, posibil, HIV. Trebuie sa-si faca, bineinteles, analizele obligatorii inainte de sex. Ginecologul pe care ti l-ai ales tu pentru consultatiile de dupa inceperea vietii sexuale va poate recomanda analizele necesare

| Bianca1001Bia a răspuns:

Analize si prezervativ

| SkyPilot a răspuns:

Da, exista, HIV se transmite si prin sarut, desi pana recent se credea ca nu. Si mai sunt si alte boli.

| Țoglă a răspuns:

Dacă are prezervativ nu prea îi risc.Dar poate să-și facă analizele.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Da exista. Daca se rupe acel prezervativ, cu siguranta sunt. Du-te cu el la medicul ginecolog si vei afla tot ce vrei sa stii. Dar, ti-ai pierde demnitatea daca ai intretine relatii intime cu el, desi stii ca e un "afemeiat", daca ma pot exprima asa. Imi fine, eu ti-am dat doar opinia mea. Faci cum vrei.

| alexandrageorgiana96 a răspuns:

Cel mai bine, eu zic sa folosesti prezervativul.Cu prezervativ cu siguranta nu se transmite boala si previi si o sarcina nedorita!
Te pup, bafta!