| Roxanaa94 a întrebat:

Prietenul meu are faze cand nu mi vorbeste deloc.Adica nu mi raspunde la telefon si nici pe mess. Oare de ce face asa?happy

Răspuns Câştigător
| PlayWithMe a răspuns:

Daca prietenul tau este ca mine, ar trebui sa il intelegi.Eu spre exemplu nu suport sa ma streseze o fata cu miliarde de mesaje sau pe mess toata ziua.Atata timp cat am discutat cu tine ieri, poate nu simt nevoia sa discut si azi, pentru ca ma plictisesti.

7 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Cunosc persoane cu care am probleme de genu asta si eu chiar ma ambalez cand mi se intampla sa nu imi dea atentie laughing
insa avand in vedere ca sunteti impreuna.ori nu il intereseaza atat de tare persoana ta ori este ocupat ....eu cred ca sunt doua cai de a remedia asta daca te deranjaza atat de tare: 1. trateaza-l si tu la fel...incercand sa ai momente in care sa pastrezi o oarecare distanta atunci cand el chiar vrea sa se apropie de tine si asa va intelege cum te simti tu
2. ii poti spune ca te deranjaza si asa el ramane sa iti dea explicatii pe care tu sa fii capabila sa le accepti sau nu
succes happy

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Poate e nervos si decat sa zica vreo "perla", mai bine tace.

| mona a răspuns:

Poate e prea ocupat cu ceva anume sau e cu baietii la o poveste

| Diux96 a răspuns:

Poate e ocupat, dar nu ar fi mai bine sa il intrebi pe el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se întâmpla să fac asta când eram supărată sau nervoasă și nu vroiam să-mi vărs nervii pe el sau să-l supăr. Dar noi am discutat despre asta și mi-a spus să-i vorbesc oricum, ca să mă ajute.Îl ascult și acum vorbim mereu. Poate e motivul ăsta. Poate vrea să stea singur. Răspunsul îl găsești doar la el. Întreabă-l și vei afla. Baftă!

| DaSuntAnonima a răspuns:

De cat timp esti cu el? cati ani aveti?!

| Ghibanu_Alexandru_1998 a răspuns:

Pai ce varsta ai ca sa te pot ajuta daca sunteti la inceput e timid.