| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu are vise in care face sex cu alte fete si nu pricep de ce ptc eu am un control enorm de mare in vise. Am deja infipta adanc ideea de a nu-l insela in subconstient, si mereu cand visez ca sunt abordata de baieti, in vise, stiu sa refuz si mereu ma gandesc: Cum as putea sa-l insel? Doamne fereste!
In schimb mi-e frica ca poate el in adancul lui e curios sa o faca cu altele.Adica in cadrul viselor pe care le are,obisnuieste sa ma "insele" cand il insel eu [ in vis e vorba,nicidecum in real, nu e cazul].
Inteleg ca baietii au multe erectii pe noapte dar de ce ar visa ca se *** cu altele? Si mai cred ca, tot subconstientul cauta anumite "cai" cum ar fi -persoana iubita ma inseala, o insel si eu- ca sa ajuna sa-si satisfaca intr-un fel sau altul anumite curiozitati.
Stiind ca eu am control asupra viselor mele si mi-e infipt adanc ideea de a nu-l insela,el de ce inca are vise cu altele? Mi-e frica sa nu ma insele pe viitor.
PS: in real nu m-a inselat niciodata,nici eu pe el, avem o relatie foarte serioasa de mai bine de 1 an jumate.

9 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Păi dacă visează că face sex cu alte tipe nu înseamnă că te înșeală, hormoni sunt de vină. Da visele au o bază în realitate, pentru poate îți pare ciudat dar bărbați fie ei într-o relație, fie căsătoriți tot or să aibă anumite fantezi sexuale cu alte persoana decât cu cea cu care trăiește, iar visele va folosit "materialul" pe care l-a excitat pe el ziua. Nu faptul că îl excită și alte femei nu e nimic anormal, de fapt e o ipocrizie dacă un tip îți spune că nu are fantezi cu alte femeie decât cu iubita, crede-mă am fost îndrăgostit dar a fi excitat n-are nimic aface cu dragostea ci cu hormon. Ca atare visele umede cu alte tipe e ceva normal, apropos în vis se poate ca tu să nu apari, adică el nu visează că te înșeală pentru că în respectivul vis nu existi, sau uneori se poate se poate să te viseze, dar în visul său să arăți diferit decât în realitate ( de fapt asta se întâmplă doar dacă nu te-a văzut de-o vreme).

| WaterDrop a răspuns:

Si vrajitoarele puteau controla vise si ai vazut ce au patit, grija mare.

Ceea ce viseaza el poate insemna ca s-a cam plictisit de tine sau simplu fapt ca este barbat si ei au tendinta sa mai aiba fantezii de genul asta pentru ca se uita des ziua dupa fete.Deci problema ta nu sunt visele lui, ci faptul ca se uita dupa alte fete si de ce o face.Probabil le considera mai atragatoare decat esti tu, insa pe tine te iubeste.Ai putea sa-i treci cu vederea acest lucru si sa incerci sa porti o discutie cu el. Daca este fericit langa tine si etc.

Ahh si grija cu acea idee infipta adanc laughing

| 2EXA a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu se uita dupa altele.

| PersonajFictiv a răspuns:

Poate face exces de filme porno, sau are fantezii cu majoritatea femeilor ce le vede pe strada ( fantezii in exces ).

Poate e frustrat sexual, faceti sex de doua ori pe an si saracul are istoricul plin cu seriale subtitrate de la brazzers, sau poate nu.

| FaraNume1245 a răspuns:

De unde stii ce viseaza?
Revenind, sunt doar niste simple vise. Daca te temi sa nu te insele pe viitor PENTRU CA VISEAZA, atunci mai bine te desparti de el de pe acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Atunci cand prostia este atat de absoluta incat ajungi sa fii geloasa pe vise.

2. Cand un barbat iubeste o femeie nu inseamna ca nu ar mai face sex cu altele. Una si cealalta nu au nici o legatura. Doar pentru ca iti place inghetata de capsuni nu inseamna ca orice alt fel de inghetata iti va displace.

3. Tu n-ai control asupra viselor tale, pe 99.999% dintre vise n-ai nici macar cum sa ti le amintesti.

4. Te poate insela oricand fara ca tu sa afli vreodata.

5. Expresia "in real" e retardata.

| StGaLLa a răspuns:

Ori ti-a facut o glumita ori e normal oarecum sa viseze alte fete acum depinde ce fete vede de showbiz sau fete care l-ea cunoscut poate el nu vrea sa te insele da creieru e cam dubios depinde si varsta sa fie ceva pe hormoni etc, etc. Cat despre vise mai toata lumea are vise erotice happy. Ca o incercare si un sfat incearca ceva nou la capitolu sex daca viseaza ceva nou adica fete noi poate vrea ceva nou si daca viseaza doar sex cu alte fete ca pe tine te stie zic si eu. Faceti ceva nou spontan impreauna si ar trebui sasi schimbe viziunea viselor sa zicem...

| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Sunt doar vise în realitate poate nu vrea să te insele

| gugugugu a răspuns:

Nimeni nu isi poate controla visele. Ti se pare ca poti, insa nu este asa. Oricum, este groaznic sa fi geloasa pe visele altei persoane. Eu iti propun sa nu mai il lasi sa doarma happy, asa nu va mai visa!