| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu crede ca n-am fost virgina cand am facut-o prima data. Nu stiu ce sa ma mai fac ptc nu ma crede nicicum si de 4 luni mereu se investe discutia aceasta de 2-3 ori pe luna.
Inaintea lui am stat cu un baiat timp de 1 an si 3 luni.Am inceput petting de la 8 luni.Nu a vrut mai mult ptc ii era frica sa nu aiba el sange pe "sabie"(ii era scarba si cica vroia una ce nu era virgina) si ptc ma considera copila si neajuns de matura, sa nu mai enumar faptul ca nu m-a iubit niciodata.Bun, okay. Dupa el, am stat cu un tip care era mai mic decat mine. Eu avand 16 el 14. S-o auzit nu stiu ce zvonuri prin oras ca i-am facut oral si porcarii de genu'. Baiatu e doar un golan plin de bani si vai de el.Te poti astepta la orice.
Nu s-o intamplat nimic intre mine si el nu-s tampita.
Iar actualul, chiar daca stie ca am avut petting in relatia cu cel de1 an si 3 luni,( incluzand si oralul) nu crede ca sunt virgina.
Cand am facut cu actualul intr-adevar nu mi-a curs sange,dar m-a durut putin, nu tare dar am simtit ca doare putin,dar nu am avut alte probleme, totul a decurs bine; in schimb el sustine ca a intrat usor si ca cica " am fost larga".
Recent am pus o intrebare despre masturbare si toate cele, care are legatura cu aceasta. Poate si daca am introdus 2 degete in vagin mi s-a largit himenul, NU STIU CUM SI CE.
Vrea sa ii demonstrez ca am fost virgina? Cum? HABAR N-AM.
Cred ca experinetele neplacute pe care le-am avut i-au dovedit destul, si anume:
1. Am luat pastila fara sa fi fost nevoie, doar ptc a fost sperma afara din vagin(posibil sa fi fost si putin pe langa -precizez ca nu am facut-o atunci)
2. O a doua pastila am luat-o din motivul lichidului preseminal, si aceasta, degeaba bine inteles ptc n-am fost bine imformata si n-am stiut cum sta treaba cu asta si mi-a fost frica sa nu raman. Mare prostie si asta.
3. nu stiam pozitiile sexuale,eram cam stangace, rusinoasa totodata.
Deci nu stiu.s-au intamplat multe dar el nu crede ca am fost virgina si zice ca m-am prefacut sau ceva de genul.
Da-o naibii de treaba...happy
Alte chestii? Pai vede cum alea sunt dezvirginate pe net, le curge sange alea alea, si ca sunt roz in zona pubiana si ca eu sunt mai inchisa la culoare.(un alt semn de-al lui cica, cum ca n-am mai fost)
Recent m-am interesat de treaba asta cu culoarea si explicatia e ca, asta depinde de la fata la fata si ca fiecare e diferita iar totul este in regula.

Intrebarea de baraj, ce sa fac ca nu ma crede.happy Eu stiu exact cum o stat treaba. Nu voiam sa o fac cu cineva care nu merita.

31 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai facut sex oral, nu mai esti virgina. faptul ca ai himenul intact nu are nici o valoare si NU este in nici un fel echivalent cu virginitatea. Virgina este o persoana care nu a facut sex niciodata (oral, anal, vaginal). iar pettingul NU include niciodata sex (oral, vaginal, anal). Faptul ca el nu crede ca ai avut himenul intact este o prostie din partea lui, dar probabil se datoreaza faptului ca tu te incapatanezi sa sustii ca ai fost virgina, desi ai facut sex. sa stii ca e la fel ed absurda afirmatia: am facut sex oral, dar sunt virgina cum este afirmatia: am facut sex vaginal cu 6 barbati dar sunt virgina, fiindca numai al 10-lea se ia in considerare.
faptul ca ai luat pastila de a doua zi fara sa fie nevoie arata doart ca esti tu iresponsabila, in nici un caz ca il iubesti sau ac esti virgina. Este, oricum ar fi o bila neagra pentru tine in relatie. faptul ca nu te protejezi cand faci sex este iarasi 50% responsabilitatea ta.
Fiind 50% responsabilitatea lui, va puteti considera chit la a doua pastila de a doua zi. o bila neagra pentru tine daca ai luat-o fara indicatia ginecologului.
E bine sa ai o discutie serioasa cu el. sa ii spui ca tu pana azi nu stiai ce inseamna cuvantul virgina si aveai impresia ca inseamna cu himenul intact. Dar acum ai aflat ca virgina este o persoana care nua avaut contact sexual. Ca, asadar, nu erai virgina, avusesesi contact sexual oral, dar nu si vaginal. Probabil daca vei fi sincera, te va crede. In plus, spune-i ca tu esti mult mai mult decat o gaura in himen, ca ai viata ta si ca esti mandra de trecutul tau. Ca nu ai motive sa fii rusinata de fostul tau partener sexual, ca ai ales sa iti pierzi virginitatea cu el din motive clare (explica-i de ce) si ca iti asumi situatia. iar el, daca te iubeste cat de cat, va intelege asta.

| 2EXA a răspuns (pentru Brigaela):

Dar nu m-a penetrat happy Poate ca psihic nu sunt virgina dar fizic da.

| Brigaela a răspuns (pentru 2EXA):

Nu ai inteles. Fizic esti virgina in clipa in care nu ai atins un penis. In clipa in care ai atins penisul unui partener cu scopul de a oferi si/sau primi placere sexuala, nu mai esti virgina FIZIC. penetrarea vaginala este doar un gest din actul sexual, nu are legatura cu dezvirginarea. gandeste-te ca sunt femei care au himen elastic, care se rupe doar la prima nastere vaginala. Ele vor avea himenul intact, oricati parteneri sexuali ar avea, pana nasc pe cale vaginala (daca fac 3 cezariene, pot avea 3 copii, 10 parteneri sexuali si himenul intact). Psihic, am intalnit femei care facusera sex cu sute de barbati (prostituate) dar se simteau virgine din motive variabile: ca nu le-a placut, ca nu i-au iubit, ca aveau sub 40 de ani, ca primisera bani, deci nu se pune. Asta cu virginitatea psihica se aplica numai la victimele violurilor. Ele sunt virgine pana la primul act sexual acceptat. Nu iti bate joc de situatia asta, e rusinos.

| seth2016 a răspuns (pentru Brigaela):

rolling on the floor Ar trebui data o lege. Nu ar mai fi atatea discutii.

| Brigaela a răspuns (pentru seth2016):

Daca e o gluma, imi cer scuze, nu am inteles-o. Daca vorbesti serios, e bine sa existe discutii.

| seth2016 a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela, tu nu stii de gluma?

Aproape zilnic sunt discutii despre "mai sunt virgina?" Ca sa nu-si mai faca lumea griji si sa nu mai existe atata energie irosita se poate da o lege in care sa defineasca virginitatea fizica, psihica si nu mai stiu de care. happy

| Brigaela a răspuns (pentru seth2016):

Ba stiu de gluma, dar uneori nu le inteleg. Deaceea am si intrebat daca este gluma.
Exista DEX-ul care defineste perfect virginitatea, numai ca nimeni nu il citeste.

| seth2016 a răspuns (pentru Brigaela):

VIRGÍN ~ă (~i, ~e) (despre persoane) Care nu a avut niciodată legături sexuale.

O lege era mai buna. Fetele puteau scoate certificat.

| seth2016 a răspuns (pentru seth2016):

LEGĂTÚRĂ, legături, s. f. I. 1. Legare; mod de a uni două corpuri, prin care se limitează mobilitatea lor relativă și care permite de obicei transmiterea unor mișcări de la unul la celălalt; joncțiune.

| Brigaela a răspuns (pentru seth2016):

Definitia din DEx e alta (cel putin in DEX 2009 pe care il am eu): VIRGÍN, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic.
In alta ordine de idei, nu e important de fapt. Intr-o relatie care va rezista, ea nu il minte ca e virgina, lui nu ii pasa daca e sau nu virgina. Cei din intrebare se potrivesc perfect: pentru el e mai important himenul decat femeia si si-a gasit o femeie potrivita, care minte asa cum bea apa.

| seth2016 a răspuns (pentru Brigaela):

Corect.

| 2EXA a răspuns (pentru Brigaela):

Tu n-auzi ca nu l-am mintit in legatura cu sexul?

| Brigaela a răspuns (pentru 2EXA):

Pai atunci ce rost are intrebarea? daca nu erai virgina si nici nu l-ai mintit ca ai fi, ce rost mai are discutia? Ca nu te crede ca aveai himenul intact? Poate nici nu il aveai, himenul se mai rupe la un spagat, la mersul pe bicicleta, etc. El nu are absolut nici o semnificatie si tu nu poti sti daca era sau nu intact, daca nu ai fost in ziua aia la ginecolog sa iti spuna. Poate himenul tau se rupsese in copilarie, asa cum ti-am spus, asta chiar nu are nici o valoare, multe fete se trezesc cu el rupt la varste foarte mici (4-5 ani). Sincer, nu merita sa incerci sa il convingi. Oricum nu conteaza deloc starea himenului si nimeni nu da doi bani pe asta. banuiesc ca el doar se poarta urat cu tine din placerea de a te face sa suferi (probabil o razbunare prosteasca ca nu a fost primul). gaseste-ti un barbat care sa nu fie deranjat de trecutul tau.

| claaau a răspuns:

Deci eu nu mai inteleg nimic, tu la baiatul ala de 14 ani care zici ca e golan cu bani i-ai facut oralul ala sau nu? sau ai facut vreun oral vreodata pana la Toma asta necredinciosul?

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l tai de la "ratie" o perioada de vreme pana se informeaza corect dar mai ales pana-i vine mintea la cap si te roaga chiar el sa-l ierti. Din pacate se pare ca pana la urma ai reusit sa "ti-o pui","s-o faci" cu unul care chiar ca nu o merita. Noroc si sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te crede, lasa-l si gaseste-ti un baiat care te crede ca esti virgina.

| pufulescu a răspuns:

Intrebari ca astea ma sperie, si stiu ca nu e vina ta! Credeam ca sunt in secolul 21...
De ce totusi iti bati capul cu nelamuririle unuia care stie ce e dezvirginarea din filme de pe net? De ce nu-l intrebi pur si simplu : iti place sa faci sex cu mine sau nu? daca nu-ti place valea afara pe usa!
Vorbe o sa-ti auzi orice ai face, si daca te calugaresti o sa zica cineva " ia uite si nebuna aia se duse in manastire ".

| seth2016 a răspuns (pentru pufulescu):

Ce bine le zici pufulescule happy.

| seth2016 a răspuns:

Poti sa-i dai papucii sa-si caute virgine. Cauta-ti unu' normal la cap.

Se simte intimidat de tine. E frustrat ca nu are cu ce sa se laude.

| 2EXA a răspuns (pentru seth2016):

Dar am fost virgina cand am facut-o cu el.
Ce vrei sa spui?

| seth2016 a răspuns (pentru 2EXA):

Daca el nu a simtit ca ai fost virgina poti sa-i spui ce vrei. Probabil e neexperimentat in ale sexului la fel ca tine. Daca ai fost relaxata normal ca s-a largit si vaginul.

| 2EXA a răspuns (pentru seth2016):

Pai niciunu nu am stiut.Am fost manadoi virgini.Crede ce aude,, ca viriginele sunt stramte ca la anal sau naiba stie cum si ce.
Nu sunt baiat sa stiu cum se simte asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am raspunsuri, am insa o intrebare:de la ce varsta faci sex oral? ca mie imi dă una extrem de frageda.

| OMFGConrad a răspuns:

Tu de fapt nu ai fost virgină, pentru că precum a spus și Brigaela, nu mai ești virgină din momentul ce întreții sex oral/vaginal sau anal. El te-a deflorat, tu fiind "virgină vaginal"... explică-i termenii și poate va înțelege. În ceea ce privește culoarea, e normală, diferă de la fată la fată, iar intrarea lină în vagin se datorează masturbării.

| 2EXA a răspuns:

Totodata au fost cateva aspecte din trecut[ cand n-am fost impreuna] cu care l-am mintit fapt pentru care n-are incredere in mine si numai dupa un timp i-am spus adevarul ptc insista sa se bage in lucruri care nu il priveau pe el. Intrebari indetaliate gen : cum te-ai sarutat cu ala si cerea detalii despre relatii care nu-l priveau dar fortat, cu timpul', i le-am spus sa ma scap de gura lui.
Mi-o zis de la inceput ca uraste minciuna si cum am zis mai sus o fost cateva aspecte cu care am mintit, dar niciodata legat de sex.

| seth2016 a răspuns (pentru 2EXA):

Chestia cu increderea se poate repara. Primul lucru este sa admiteti (sincer) ca ati gresit si sa se vada ca regretati.

Daca va intoarceti in trecut aveti toate sansele sa faceti relatia praf.

Cum spuneam baiatul e intimidat de tine. Cauta sa scape de asta si nu stie cum.

Invata ceva din experienta asta si vezi-ti de ale tale.

| orailibrail a răspuns:

Primul tau iubit, Facandu-ti petting te-a dezvirginat.
Deja dupa ce se joaca cu 2 degete, face suficient loc.
Daca se repeta "joaca" cu 2 degete, se rupe.si himenul

| orailibrail a răspuns:

Las coment pentru cei ce citesc mai tarziu:

Normal ca a durrut.
Chiar si la o, fata care nu e virgina, dar o face dupa 4-6 luni, doare din nou.
Ptr ca muschii s-au strans in acest interval si necesita intinderea muschilor

| orailibrail a răspuns:

Bănuiesc ca atunci când ai făcut petting iubitul tău ti-a introdus degetele în vaginin.

Adăugând și sexul oral pot spune clar ca nu mai erai virgina nici psihic nici fizic.

| alitzzy a răspuns:

Cauta-ti altul si lasa-l pe asta, daca e asa batut în cap.
Poti sa-ti pierzi virginitatea într-un mod neplacut, cu un specimen de genul, si sa dai de persoane minunate în viitor. Mai ales acum ca stii ce sa eviti.
Din moment ce nu exista încredere între voi, relatia va deveni mai mult obositoare si chiar nu merita.
Si daca omul nu stie sa-ti ofere altceva în afara de îndoieli si întrebari idioate, nici nu merita sa-ti bati capul.