| RealAlien a întrebat:

Prietenul meu e foarte gelos.Suntem impreuna de 3 ani.Desi stie ca nu e bine spune ca are incredere in mine si isi cere scuze.Cum as putea sa-l vindec de gelozia asta? Ati trecut prin asa ceva?

5 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

Buna.te inteleg foarte bine.nu trebuie sa fii in panica.si nu trebuie sa te superi pe el.cel mai bine e ca mereu sa vb cu el linistit daca te intreba unce esti, ce faci, cu cine iesti.sa fii calma fara sa ii arati ca te enerevaza asta.gelozia va trece daca ii vei arata mai mult.trebue sa fii cu el mai mult timp, sa vb cu el mai mult,, sa fii vesela.

succes.

| ღLaviღ a răspuns:

Poti sa i explici ceav de genu "viata mea eu doar pe tine te iubesc si numai pe tine niciodata nu ma-si uita la cineva te rog sa incetezi ca ma doare ca tu te indoiesti de mine " si cred ca o sa inteleaga happy incearca numai

| MMadalina a răspuns:

La fel ca si respectul, increderea nu se impune ci se castiga. Demonstreaza-i ca poate avea incredere in tine.La urma urmei... o reletie fara incredere si respect nu se poate...

O zi buna!

| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Nu iti face griji, el realizeaza ca gresete in ciuda timpului petrecut unu alaturi de celalalt.Este gelos deoarece te iubeste, si un m ce iubeste este instictiv mai protector si posesiv.Trebuie sa i explici ca il iubesti si ca niciodata nu l-ai insela si ca dovada sunt totiacesti ani impreuna.Succes!

| pmg a răspuns:

Gelozia este o boala foarte urata.Atata timp cat nu este incredere unul in celalalt nu o sa exsiste nici iubire. Daca ar avea incredere in tine nu ar trebui sa fie gelos deci? De multe ori se intampla sa fie doar obisnuinta decat dragoste.