| anemona112 a întrebat:

Am o mare problema cu geloziasad. Sunt impreuna cu prietenul meu de mult timp, insa tot nu am reusit sa fac in asa fel incat sa am incredere in el.
Nu stiu ce sa fac sa nu mai fiu atat de geloasa (desi uneori trebuie sa recunosc ca mi se dau motive) ce as putea face?
Uneori provoc certuri fara sa-mi dau seama, din cauza asta sad. Un sfat?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cazul tau e tipic.Toti suntem gelosii, numai ca unii se pot stapanii foarte bine si nu dau frau liber acestor simtaminte chinuitoare.

Tu trebuie sa porti o discutie cu el si sa-i explici situatiile in care esti geloasa ca sa le evite.In rest, incearca sa fii mai deschisa si sa capeti incredere in tine, ca acolo e hiba!

1 răspuns:
| biliana a răspuns:

Deny gelozia este un lucru cumplit care ar putea duce la despartire fie din motive inofensive `cum ar fi discutia simpla a prietenuluitau cuo fata saucevamai serios ca de exemplu cand il vezi ca se saruta cu una...nu trebuie fi sa prea geloasa dar atunci cand ti se dau motive este normal sa fii orce om ar fi