| Andrea98 a întrebat:

Prietenul meu m-a parasit... dupa atatea planuri declaratii, juraminte de iubire a plecat, s-a impacat cu 'fosta'. inca imi spune ca ii lipsesc.ca il atrag... vorbim aproape ca inainte dar totusi el inca e cu ea. ce as putea face sa il aduc din nou inapoi? ceva sugestii? nu mai suport gandul ca este impreuna cu easad am senzatia ca ne vrea pe amandoua.Cum e posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| fararaspuns a răspuns:

Pai sunt cazuri.nu stiu cat a vorbit cu fosta lui sau cu tine.insa el vede ca ii merge. daca vorbesti cu el tu te chinui.desi stiu ca in acelasi simt ai speranta ca va veni la tine.insa daca continui sa vb cu el si sa ii dai atentie nu rezolvi nk pentru ca intotdeauna esti pe locul 2.eu cred ca ar trebui sa discuti cu el.sa-i zici ce vrea.desi el a aleso pe fosta nu e normal sa vb cu tine practic te tine de rezerva.e greu asa este insa daca continui nu ajungi niciunde numa o lungesti.usor de zic greu de facut.tot ce trebuie sa faci e sa il intrebi ce vrea daca chiar o vrea pe ea sau daca te mai vrea pe tine. daca iti spune ca a ales deja ca e cu ea dai ignore si evital si incearca sa uiti chiar daca e greu asta e sg solutie. pentru ca el se simte acum f bine stiind ca tu inca vb cu el si il doresti.e decizita ta si oricum trebuie sa pui picioru in prag odata si odata.

3 răspunsuri:
| feefeee a răspuns:

Eu zic ca situatia este mult prea incomfortabila pentru tine si nu are rost sa ti'l doresti inapoi.Eu stiu ca il iubesti si ca iti lipsesc momentele acelea, dar iti faci rau vorbind cu el din moment ce el e cu altcineva la care tine in mod evident mai mult decat tine la tine. Sfatul meu este sa incetezi orice fel de contact cu el, si daca te vrea cu adevarat va face tot posibilul sa se intoarca la tine.Intre timp iesi cu prietenii distreaza-te, gaseste-ti un baiat care sa te merite si fii cat mai pozitiva incercand sa nu te gandesti deloc la el.Cu timpul va trece.

| anss23 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa treci peste el, nu merita sa ramai in situatia asta. Ceea ce face el este foarte urat si arata ca are o personalitate nu prea frumoasa.Gandeste-te si tu, daca acum este cu fosta lui prietena si iti da de inteles ca te place, ce te face sa crezi ca daca ar fi iar cu tine nu va da de inteles altei fete ca o place?

| Satanique a răspuns:

Lasa-l in pace k poate isi deschide harem!