| Andra_9758 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de un an big grin.Inainte de a fi cu mine a avut o prietena cu care a stat 4 luni dar a fost prima lui iubire. Ea, inainte de a fi cu el a avut un prieten cu care a stat 1 an si jumtate. Eu ii stiu toata povestea prietenului meu cu fosta. L-a inselat cu fostul ei prieten, el l-a iertat dar intr-o excursie i-a platit cu aceiasi moneda. De fiecare data cand aduc ii spun de ea imi spune ca nu vrea sa vb despre ea ca nu vrea sa`si aduca aminte... Nu pot sa inteleg dc il deranjeaza daca vorbim despre ea atata timp cat spune ca ma iubeste mult mai mult decat a iubit-o pe ea, ca nu mai tine l ea, nu-i pasa de ea si ca-i pare rau ca a stat cu ea. Dc il deranjeaza? Nu ma iubeste? Mai tine l ea?sad Help me :X

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu vrei sa racai in rahat, numai ca o sa puta!

Trecutul e trecut si trebuie sa ramana acolo!

Tu esti foarte geloasa pe fosta lui si de-aia il tot sicanezi! Nu mai face asta ca o sa se sature! Baietii nu sunt ca fetele, sa se lamenteze si sa vorbeasca deschis de fiecare relatie in parte! Ei sunt mai dicreti!

| Ririru a răspuns:

Nu mai tine la ea.

Nu vrea sa`si aduca aminte, pentru ca la ranit.
Si crede`ma, nici nu e bine sa stii prea multe, altfel te bantuie tot felul de intrebari ^^.

Ca aceeasta "Mai tine la ea?".
Daca mai tinea...numai statea un an cu tine.

| Alisa a răspuns:

Mai, nu inteleg ceva, cu ce te incanta pe tine, faptul ca aduci mereu vorba de fosta lui? Normal ca nu vrea sa isi aminteasca de ea, cineva care face asa ceva, ceea ce a facut ea, l-a inselat si l-a tradat, cum crezi ca i-ar face placere sa vorbeasca despre ea, si mai ales cu tine, persoana pe care o iubeste? Nu e logic lucrul asta. De ce nu mai bine te bucuri de relatia frumoasa pe care o ai cu el si nu ii mai amintesti de ce a fost in trecut, atata timp cat el a inchis acel capitol din viata lui, nu e bine sa il deschizi mereu. Iubiti-va si lasati relatiile trecute, ca lucrul asta va distruge relatia voastra, si nu cred ca vrei asta.
Numai bine si o relatie cat mai frumoasa sa ai!

| Alisa a răspuns:

@Andra foarte bine, iubiti-va mult si nu mai pomeni de fosta, pentru ca nu are nicio legatura cu el, cu tine, cu relatia voastra. EL pe tine te iubeste, si trecuttul este trecut, nu are rost sa i-l amintesti de fiecare data.
Iubiti-va mult!

| irina20 a răspuns:

Nu cred ca mai tine la ea. Dar e urat sa tot vorbesti de o persoana care te-a ranit. Daca ti-a povestit ce si cum, de ce simti nevoia sa mai vorbiti pe acest subiect? Bucura-te de relatia pe care o ai, lasa trecutul unde-i e locul. Iubeste-l si fii alaturi de el, arata-i ca nu-l vei rani niciodata.

Janina
| Janina a răspuns:

Desi sunt fata, nu pot sa inteleg unele dintre noi.
De exemplu pe tine. De ce ai avea nevoie sa aduci in discutie o relatie deja incheiata pentru el? Daca omul spune ca tine la tine si nu la ea inseamna ca asa este, in caz contrat s-ar duce si ar sta cu ea nu cu tine.
Il ai alaturi de un an si inca nu ai invatat sa ai incredere in el? Pa cat, mare pacat!

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna Andra,
Cu siguranta ca te iubeste pe tine, mai ales dupa aceasta perioada de timp. Daca nu te iubea ce rost ar mai fi avut sa stea atata timp cu tine? Putea sa se desparta oricand de tine si sa se impace cu fosta lui iubita, insa nu a facut-o deoarece tine la tinewinking.
Acum, el poate nu vrea sa vorbeasca despre trecut pur si simplu poate nu vrea sa-si mai aduca aminte de acea fata care pot spune ca i-a facut atata rau si vrea sa o uite lasand in urma trecutul si traind prezentul.
Sper sa intelegi kiss
Multa Bafta si sa va iubiti mult! love struck

| ina a răspuns:

Nu mai tine la ea, doar ti-a spus.Trebuie sa ai mai multa incredere in el.Problema e ca fosta i-a ranit sentimentele si orgoliul, iar baietilor le e greu sa vorbeasca despre asta.Nu are rost sa incerci sa aduci in discutie subiectul asta daca il deranjeaza.

| angelinthedark a răspuns:

Ce esti asa curioasa? nu te inteleg dc iti place sa bagi bete in roate? de ce esti asa superficiala? odata ce esti cu el, va iubiti toate ca in stele, uh trebuie repede sa aduci vb de aia, pai lasa-o acolo unde ii, atata bati campii, sau ai nevoie de mai multa atentie?

| eubahhh a răspuns:

Te iubeste!

dar. stii cum e prima iubyre nu se uita niciodata. nu mai tine la ea, chestia e ca a suferit, si nu mai vrea sa isi aduca aminte de lucruri urate. daca e cu tine de atata nu cred ca se mai gandeste la ea,. punete putin in locul luii aduti si tu aminte de prima iubyre. sa vezi cum e. e doar o amintire frumoasa dar nu e asta fericirea, dp ceva timp iti dai seama ca prima iubyre e de fapt cand esti mic, apoi uiti si e altceva, vezi cum e sa iubesti si sa fii iubit cu adevarat.

decii iubiti-va mult! si ar trebui sa ai incredere in el!

| Andra_9758 explică:

El e prima mea iubire :X am incredere in el dar v-am cerut si voua parerea :*

| Andra_9758 explică:

Pt Secretel am incredere in el :X dar am 1-2 luni de cand nici nu`i pomenesc numele fostei big grin inainte nu intelegeam dc il deranjeaza asa tare...fiecare are personalitatea lui big grin si nu cred ca e nici un pacat pentru ca il iubesc enorm :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost are sa vb despre vechile relatii? doar prezentul conteazabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca daca il deranjeaza ca vorbesti de ea atunci nu-i pasa de ea si nu mai vrea sa auda de ea este doar prezentul lasa trecutul si traieste prezentul daca ii vei spune de multe ori de ea si daca spui cal deranjeaza ea seama car putea sa se transforme in cearta mai bine nu-i spune de ea uito cum a uitato si el pe ea.
Succese!

| luvme a răspuns:

Numai tine la ea delocwinking...sa va iubiti mult:*