| Ionuca a întrebat:

Prietenul meu s-a despartit de mine dupa o cearta in care el a fost de vina: i-a lasat comentarii prea "dulci"(m-am indragostit, as sta langa tine) unei foste prietene de-a lui de acu 2 ani. Eu nu sunt de acord cu despartirea pentru ca inca il mai iubesc cu pasiune, as face orice pentru el numai sa se intoarca la mine. Acuma are bacul si pretinde ca este stresat, derutat dar nu e o scuza prea convingatoare. Nu trebuie sa ma dea pe mine la o parte din cauza asta. Azi a vorbit un prieten de-al lui cu el si i-a spus ca sa nu-l sun sa nu-l caut ca ma cauta el. Acuma m-a sunat si a vorbit frumos cu mine, dar nu a zis cu nici un cuvant ca vrea sa ne impacam, a spus ca ma mai cauta mea deseara. Ce sa cred? Oare ma mai iubeste?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Revino la realitate! Vrei o relaţie cu un băiat nehotărât, imatur, care pune mai mult accent pe deciziile şi vorbele prietenilor săi? Care îi trimite mesaje dulci unei foste prietene?
Trebuie să înţelegi că aşa cum tu îl iubeşti ( cu pasiune), aşa iubeşte şi el altă persoană (probabil chiar pe fosta prietenă având în vedere mesajele pe care i le-a scris). De ce vrei să-ţi sacrifici fericirea stând alături de o persoană care nu te iubeşte şi care nu are nicio intenţie să se împace cu tine? Tratează-l cu indiferenţă, uită de el pentru că nu te merită! Mai târziu, când se va maturiza, va realiza că nu a ştiut să preţuiască persoanele valoroase.
Dacă te mai sună, roagă-l să n-o mai facă, iar dacă nu este de acord, schimbă-ţi numărul! Poate pare o decizie radicală, dar dacă vrei să vadă cât valorezi, trebuie să renunţi la compromisuri! Multă baftă!

7 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Probabil nu este chiar genul de baiat serios.

Eu cred ca trebuie sa-i faci exact ce merita,cu riscul de a nu va impaca. Bacul e doar un pretext ca sa poata "scapa" de tine intr-un mod mai accesibil,sa nu para ca ar vrea el s-o faca. Cum in timpul bacului are timp sa lase comentarii fostei prietene, ar avea destul timp si pentru tine.

Cand i-a spus aia prietenului lui probabil a vrut sa se laude mai mult cu cat de tare e el chatterbox... Si pare ca nu te prea baga in seama,ca nu are chef si "te cauta el".

SFAT: Nu astepta dupa el, asa o sa te considere accesibila si o sa creada ca te poate avea oricand. Daca a zis ca te cauta,probabil deja crede asta...

In timpul examenelor lui mai bine iti vezi de treaba ta, iesi cu prietenii tai, faci orice ce nu il include pe el, incerci sa fi rea si sa-l eviti. Ca sa-ti iasa trebuie sa nu vorbesti deloc cu el, sau daca iti zice ceva, ii raspunzi foarte direct, fara alte ocolisuri si sa nu-i cazi in plasa.

Succeswinking

| AlleXx5785 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu-l faci gelos! In al doilea rand as putea spune ca e interesat de tine si inca mai are sentimente pentru tine! A vrut sa te faca geloasa si de asta i-a lasat comentarii fostei tale prietene. Daca il iubesti apropiete cu discretie de el si impacati-va. AAA si nu te mai supara daca mai face chestii de genul acesta, deoarece baietii sunt fraieri si cred ca daca iti faci partenera geloasa, ea te va iubi mai mult. Deci nu va face aceste lucruri pentru ca nu te iubeste, ci dimpotriva si vrea sa il iubesti si tu! Clar ca tine la tine, dar acum te rog sustine-l fiindca are bacul si depinde viata lui de asta. Dupa aceea o sa aiba timp de tine, daca il sustii acum sigur o sa gaseasca o modalitate sa-ti multumeasca! Bafta! Te pup!

| Naty_7022 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa il lasi macar o perioada in pace sa vezi cum decurg lucrurile. pentru ca din ce spui tu nu pare sa fie atat de interesat.Crede-ma ca te inteleg si stiu cum este sa ti la o persoana si respectivul/a sa sa dea cu piciorul asa la tot.dar fi fata desteapta si nu il mai cauta. daca tine la tine o sa te caute. daca nu, sa fi sigura ca a fost doar o greseala.mult noroc!happy

| TheLastHuman a răspuns:

Nu...
daca te-ar iubi situatia ar fi alta. pai ori te iubeste si face ce trebuie ori te lasa in pace. ce se intampla e doar o suferinta intinsa usor la maxim. nici eu nu o duc prea bine asa ca ma abtin de la a mai spune ceva oh go on

| aliyo a răspuns:

Sincer...daca s-a despartit de tine pentru aia eu cred ca nu te mai iubeste, dar te simpatizeaza si nu poate sa uite ce a fost intre voi.Si lupta si tu pentru el.Mi s-a intamplat si mie sa ma despart de prietenul meu pentru ca flirta cu o alta fata, dar l-am intrebat daca mai ma iubeste si a spus ca,, Da".Iti doresc numai succes si iti recomand slupti pentru el s sa il intrebi daca te mai iubeste sau macar daca te mai simpatizeaza.:XSUCCES

| missdidixu a răspuns:

Hmmm si iubitul meu e tot cu bacul si el zice ca e foarte stresat si se enerveaza foarte repede si imi e greu sa fiu cu el in situatia in care e acum, si pe mine ma deranjeaza ca vb cu o fata parca prea mult si prea frumos el spune ca e doar o amica( avem o situatie destul de asemanatoare daca vrei facem schimb de idbig grin)eu incerc sa fiu cat mai intelegatoare si sa nu il stresez sa il las pe el sa ma caute cand poate cand are timp pentru ca pana acum sa purtat f frumos si a dovedit ca ma iubeste...incearca si u sa crezi si sa fi cat mai intelegatoare cu el pana termina cu bacu si poate apoi o sa fie totu binehappy sigur e tare irascibil.stresat din cauza baculuihappybafta:*

| Ionuca explică:

Missdidixu: Da-mi idu tau de mess si te caut eu.