| anonim2533 a întrebat:

Prietenului meu nu prea i se mai ridica cand facem dragoste. Are 17 ani, si din cauza timpului, nu ne permitem decat odata pe luna sa o facem. Cand incepem preludiu nu are treaba, o are cat de cat teapana, dupa la primul numar se termina dupa 2 minute. Si daca nu incepem iar i se culca si trebuie sa frecam la ea pana isi revine...si e de ajuns sa-i cer doua pauze, ca nu o mai vedem ridicata. M am simtit deranjata a un moment dat pentru ca o avea moarta si am incercat sa i fac ce am putut mai bine, dar tot nu se ridica.
De ce se intampla asta? Eu neavand experienta imi tot spune ca eu nu stiu ce sa i fac si ca ar trebui sa ma uit la filme

11 răspunsuri:
| Emanuelchiriac a răspuns:

Pai are prb cu erectia. Sa ia medicamente. Titan gel, maraton forte. Spedra etc. Daca nu incearca tu cu un oral si. Daca mergi inseamna ca i lipsea asta. Baftă!

| Necunoscut112 a răspuns:

Dă vina pe tine, dar nu este la tine problema. Ori nu este atras de tine, ori are probleme medicale cu scula. La 17 ani ar trebui să zbarnaie.

| MadalinG99 a răspuns:

Posibil in acest timp sa mai... n-as vrea sa fiu nesimtit acum

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca prietenul tau are probleme de disfunctie destul de grava in privinta dinamicii sexuale. Ar trebui sa lase rusinea de o parte si sa se prezinte neaparat la o consultatie de specialitate efectuata de catre un medic urolog, sau sa poarte discutii ori chiar sa participe la cateva sedinte de consiliere si/sau terapie efectuate de un psihoterapeut sexolog care este specializat si in problemele care tin de dinamica sexuuala. Sanatate!

| SG1995 a răspuns:

El are cât de cât experiență?
Dacă nu prea are, răspunsul este starea de (supra)excitare în consumă vlaga.
În prealabil să consulte un urolog, dar e prea orgolios să o facă.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil i se intampla asta, de la prea multa masturbare la filmele porno.

| dragosnila233 a răspuns:

S-a plictisit de tine, foreplay-ul nu il mai exciteaza din cauza neexperientei tale, invata pe net cum sa faci "foreplay" mai bun

| minrest a răspuns:

Draga anonim, poti sa te uiti la filme oricat de multe, nu vei invata nimic din ele; in filme penisurile sunt in stare erecta deja. Omul sufera de ejaculare precoce; asta este situatia. Pe un barbat il excita prezenta iubitei, corpul ei gol, nu frecarea la nesfarsit a penisului. Sa mearga la urolog, chiar daca nu intodeauna se rezolva.

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti tu de vina. De vina este ca se masturbeaza sau s-a masturbat in exces. Spune-i sa nu se mai masturbeze pentru a avea erectie cand faceti sex.

| kepler22b a răspuns:

Odata pe luna? Cred ca glumesti, ar trebui minim 3 ori pe zi happy si daca nu ii se ridica clar are probleme cu erectia, sau nu mai te gaseste atragatoare.
Fut1 nu fut1 vremea pul11 trece laughing)

| darrio2007 a răspuns:

O data pe luna o faci tu. Dar de el nu sunt sigur. Conteaza si ce fel il incalzesti. Ori tu nu prea o faci.