| yourmind a întrebat:

Va cer sfatul in legatura cu o problema de natura sexuala cu iubitul meu. Sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni si ne inteleg foarte bine. Eu eram virgina atunci cand ne-am cunoscut.
Deoarece eram virgina eram speriata de a face sex si m-am bucurat mult cand am vazut ca el nu trage de mine si ca mi-a promis ca ma va astepta pana voi fi pregatita. Atunci am apreciat enorm aceste lucruri la el.
Dupa 4 luni am inceput sa facem sex oral. Am amanat sexul normal deorece ma temeam foarte mult de o eventuala sarcina. In perioada in care noi am practicat doar sex oral el avea erectie, cred eu normala. Ejacularea se producea dupa cateva minute. Urmatorul numar durand mai mult. Insa de cateva ori a ejaculat fara a putea sa controleze acest lucru destul de repede. El a motivat ca era extrem de excitat.

Si el mi-a facut sex oral. Insa nu pot spune ca imi place sau ca am simtiti o placere. Neavand experienta cu alt barbat nu stiu daca nu imi place in sine sexul oral sau doar el nu se pricepe prea bine. Desi stiu ca nu e ok, am inceput sa mimez orgasmul atunci cand primesc de la el sex oral pentru a-l incuraja.
In perioada cand aceam sex oral nu am banuiat ca are probleme de potenta. El a precizat in treacat odata ca si-ar dori sa-l tina mai mult Alta data a glumit ca el isi satisface partenera mult bazandu-se pe oral (de care eu nu ma declar multumita).
Acum am decis sa facem si sex normal. Eu am fost cea care a venit cu initiativa. Suntem de 8 luni impreuna, ne iubim.
Am incercat sa facem dragoste de mai multe ori dar nu am reusit.
Prima data am avut un preludiu normal, si-a pus prezervativul si cand sa ma penetreze doar la atingere cu penisul zona mea intima a ejaculat.
A doua data in momentul cand se pregatea sa intre i s-a inmuiat.
Urmatoarea data simtind ca urmeaza sa ejaculeze imediat ce m-a atins in zona intima s-a oprit putin. A reusit sa ma penetreze, desi a facut-o destul de rapid, poate chiar brutal, m-a durut si usturat. Dar apoi in mai putin de 5-10 secunde a ejaculat.
Va multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi tot. Intrebarile mele sunt:
1. Credeti ca problema lui este pe fond psihologic sau fizic? Avand in vedere ca in cazul sexului oral nu a avut ejaculare precoce. Ma sperie ca dimineata are doar rar erectie.
2. Cum as putea eu sa il ajut efectiv? Il iubesc mult si nu as vrea sa se strice relatia din cauza asta.
3. Oare este impotent? Isi va reveni vreodata? Vom reusi sa facem sex?
4. Am vorbit cu ek despre asta si mi-a spus ca se simte foarte prost si ca si-a pierdut increderea in sine.
Orice sfat sau parere ar fi de mare ajutor. In special daca sunt barbati care au trait aceasta experienta.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. E foarte posibil să fie ceva cu substrat psihic. Ar trebui să meargă la un medic.
2. Pur și simplu fiind alături de el, fără nicio urmă de mișto, glume sau reproșuri pe tema asta, ci dimpotrivă - încurajări, etc. Doar o sugestie - deși e posibil să nu meargă: să folosească un spray cu lidocaină (anestezic local) pe gland și poate, poate...
3. Posibil, dar nu neapărat. La toate trei întrebările. Doar o vizită la un cabinet medical poate da răspunsuri mai bune.
4. Exact ce spuneam: niște încurajări ar fi foarte utile. Și, deși poate nu ar trebui acum, e tootuși bine să-i spui că tu mimezi plăcerea. Să îl înveți ce să facă pentru a-ți produce plăcere.
Și, ca să știi ce să-i ceri, e timpul să înveți singură. Pune mâna și învață ce mișcări, atingeri etc. îți produc plăcere, astfel încât să îi poți spune și lui ce și cum să facă.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Incercati doua metode: separat sau deodata. Masturbare cu ejaculare inainte de actul sexual. Nu stiu cati ani ai, dar recomand doar majorilor: 50-100 g de tuica inainte de actul sexual.
O alta metoda poate fi si introducerea penisului, iar dupa ejaculare sa ramana cu el in vagin, timp in care va sarutati, va mangaiati, pana ce i se scoala din nou. Dar aceasta este mai grea.
Mai este o metoda, dar pentru asta trebuie sa fie deja cu penisul inauntru: atunci cand ii vine sa ejaculeze, sa-l stangi de penis, intre testicule si corp, pana la durere.
Daca nici asa nu reusiti, trebuie consultat un medic.
Daca il iubesti, trebuie sa te sacrifici si sa fii alaturi de el, pana revine la normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E virgin și terorizat, deci da, e psihologic...

| yourmind explică (pentru anonim_4396):

Este posibil ca ejacularea precoce sa se manifeste doar la sexul normal? In cazul sexului oral lucrurile pareau normale.
El mi-a spus ca a mai avut relatii inainte si ca nu este virgin. E drept ca poate a mintit, nu stiu ce sa mai cred.
Noi avem amandoi 20 si un pic de ani suntem studenti.
Incep sa ma gandesc la ce e mai rau. Oare va fi vreodata in regula?

| anonim_4396 a răspuns (pentru yourmind):

Da, posibil să fie de la sexul normal, lucruri noi, efecte... "noi".
"Poate a mințit" - "poate"... cam sigur. Altfel probabil nu ar fi ajuns nici la a doua întâlnire sau, mă rog, când o fi fost de ți-a "dezvăluit secretul".
Va fi vreodată în regulă? Asta depinde de voi amândoi în egală măsură. La moment nu are încredere în tine clar. Nici în el. u degeaba ți-a vândut castraveți că nu-i virgin. Și pe bună dreptate. Eu unul stau de 35 de ani și nu mă bagă nici una în seamă că vezi Doamne, de ce n-am avut parte până acum... le provoacă grețuri. Cât despre cât va dura să își revină, poate săptămâni, poate luni, poate câțiva ani. Până nu prinde încredere în tine și în el însuși, atât timp cât se simte presat să facă performanță, va fi din ce în ce mai rău. Așa că dacă nu știi să-l "motivezi", să-l faci să se simtă "el" în pielea lui, să nu ai pretenții, e și vina ta în egală măsură. Mai ușor cu așteptările și faceți în așa fel încât totul să fie spontan, la întâmplare, nu programat. Nu plecați de la premiza "hai să o facem". Deci, răbdare multă și încredere, comunicare și înțelegere. Altfel, drame prostești și pretenții aiurea sunt peste tot și nu iese nimic bun de acolo.

| 90210 a răspuns:

Spun si eu din experienta proprie, sper sa te ajute happy

Eu mi-am pierdut virginitatea la 23 de ani cu actualul meu prieten. El nu era virgin (normal la 28 de ani). Noi n-am inceput cu sex oral prima data pentru ca nu ma simteam eu confortabil. Doar ne-am atins de cateva ori. Eu n-am observat sa aiba probleme de erectie si termina intr-un timp decent (cam 5 minute depinde cat de excitat era). Problema a fost atunci cand am vrut sa facem sex pentru prima data. Am fost la un hotel la mare pe la sfarsitul lunii mai in 2017. Ne-am plimbat, i-am cunoscut prietenii (el fiind din Constanta), practic toata ziua fusese perfecta. Eram impreuna deja de 2 luni atunci. Eu am venit cu initiativa sa facem sex pentru ca voiam asta. Problema a fost ca el avea emotii pentru ca nu mai fusese cu o virgina niciodata si bause inainte deci penisul nu a mai cooperat laughing. Am tot incercat si pana la urma mi-am pierdut virginitatea. Am crezut ca e doar din cauza bauturii si pentru ca a avut si emotii, dar de atunci am mai avut probleme. O data sau de 2 ori pe luna are probleme si se mai intampla sa i se duca erectia. Si el zicea ca termina foarte repede cand avea 21-22 de ani, dar cu timpul a invatat sa se abtina si sexul dureaza in general in jur de 15-20 de minute cu tot cu preludiu. Nici mie nu-mi place sexul oral. Mi-a facut sex oral si nu mi-a facut nimic practic deci inteleg ce zici.

1. Nu cred ca e neaparat o problema...e posibil sa fie extrem de excitat pentru ca primele dati si pentru el cand face sex. Iti dai seama ca se gandeste ca vrea sa te satisfaca si devine mult prea entuziasmat ca sa zic asa. E posibil ca preludiul sa fie prea lung si pana ajunge sa te penetreze deja e aproape sa termine.

Un singur lucru vreau sa-ti spun. Daca te mai doare cand te penetreaza spune-i. Nu sta si nu accepta sa se poarte brutal cu tine. Se numeste "a face dragoste" dintr-un motiv...nu are niciun sens sa fie brutal...decat daca discutati inainte despre asta gen fifty shades laughing

2. Nu te supara cand termina prea repede pentru ca nu faci altceva decat sa-l faci sa se simta prost. Fii sincera cu el si spune-i ca nu-ti place sexul oral si poti sa-l ghidezi tu. Daca nu-ti cunosti corpul atunci masturbeaza-te si vei vedea. Daca nu poti sa ajungi la orgasm atunci poti introduce si jucarii sexuale in dormitor. Daca discutati inainte si e si el de acord atunci nu vad problema. Trebuie sa tratezi totul cu mult calm pentru ca altfel se va gandi mereu ca nu e bun de nimic si chiar n-o sa se imbunatateasca niciodata.

3. Nu e impotent, stai calma.

4. Uite ca acum am ajuns la ultima intrebare si ti-am raspuns mai sus, dar as vrea sa completez cu inca ceva. Daca nu are incredere in el spune-i cat de mult il doresti, cat de mult il iubesti, ca esti doar femeia lui, ...chestii de genu care ii excita in general pe baieti si le dau incredere in sine.

Trebuie sa ai rabdare cu el pentru ca inca invata. Bafta! Sper ca nu te-am obosit laughing

| yourmind explică (pentru 90210):

Avand in vedere ca avem o problema oarecum asemanatoare cu iubitii nostri m-as bucura mult daca ai vrea sa mai vorbim despre asta. In privat undeva. Am incercat sa iti trimit un mesaj privat, dar nu pot. Ai vrea sa-mi lasi intr-un mesaj privat o adresa de mail la care sa putem schimba impresii. Poate ne-ar ajuta pe ambele sa discutam. Mersi mult!

| Maikol a răspuns:

Sa incerce masturbarea inainte cu 30 de min de actul sexual..preludiu putin mai scurt. ar putea avea efect. Stai linistita pentru ca nu este ceva foarte grav. Majoritatea baietilor am trcut prin asta, in timp o sa reuseasca sa controleze ejaculare. Numai bine!

| yourmind explică (pentru Maikol):

Am incercat. Ideea e ca nu i se mai scoala a 2a oara. Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Am facut oral o data ca sa isi dea drumul si sa fie fresh pentru tura 2. Dar apoi nu i s-a mai sculat. I-am facut oral si iar nu s-a sculat. Nici nu imi vine sa cred ca e posibil ca o femeie sa iti faca oral si sa nu ti se scoale. A doua data efectiv nu s-a mai sculat.
Sunt disperata. Nici nu mai stiu ce sa fac. Nu ma gandesc decat ca e impotent si o sa ne distrugem relatia. Si il iubesc atat de mult.