| gabytza_7109 a întrebat:

Prima zi dupa ciclu poti sa ramai gravida daca isi da drumu in tine?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, riscul e mic, cam intre 5 si 10%.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, ovulația nu începe imediat după sângerare ci la 4-7 zile mai târziu. Și totuși trebuie să fii prudentă. Accidente sunt la tot pasul.
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

Teoretic vorbind, poti ramane insarcinata oricand, dar in conditiile astea sansele sunt foarte mici, aproape nule.

Abh
| Abh a răspuns:

Sansele sunt reduse considerabil dar nu inexistente. Cea mai sigura metoda contraceptiva e abstinenta.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Decat sa stai stresata mai tarziu daca ai ramas sau nu, mai bine te protejezi si stai si linistitawinking

| ElenaMaria a răspuns:

Sansele sunt mici dar sunt. Cel mai bine e sa va protejati. Dupa cel putin 3-4 luni o sa stai cu grija unei sarcini.Pentru ca daca iti vine menstra vei citi despre CM peste sarcina si ai sa te intrebi daca nu ai si tu asta. Iar apoi o sa crezi ca testele de sarcina nu is bune.Asta se intampla in cele mai rele cazuri. Oricum sanse sunt dar sunt mici. Daca nu esti pregatita pentru un bebe nu risca.
O seara frumoasa:*!

| Christina a răspuns:

Nu

| alinutza92r a răspuns:

Nu, dupa cate stiu eu, dar evita chestia asta, sa nu ai o surpriza

| Adri_5666 a răspuns:

Nu scrie nicaieri ca nu poti ramane gravida, nici inainte cu cateva zile si nici dupa, poti ramane si cand esti pe ciclu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cinci zile dupa ciclu nu poti ramane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau gabytza nu poti ramane gravida daca lasa in tine in prima zi dupa ciclu...sa nu depasesti mai multe...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da