| Adina_7794 a întrebat:

Prin septembrie, cand am intrat la liceu l-am intalnit pe David, un baiat super de treaba, dar cu care nu aveam foarte multe tangente. Iar dupa vreo luna, dupa un moment mai demoralizator pentru mine, el a incercat sa ma consoleze si din acea zi tot a inceput sa se dea la mine, insa desi as putea spune ca-l placeam tot incercam sa fac pe inabordabila (nu stiu din ce motiv). Iar la un moment dat mi-am dat seama de acest lucru si l-am sunat sa vad ce face, iar la sfarsitul discutiei l-am intrebat daca nu cumva vrea ca urmatoarea zi sa mergem impreuna la liceu.Si a acceptat. Si totul a fost OK pana in acea zi cand colegii de prin liceu ne-au vazut ca venisem impreuna. Si atunci prietenul lui a inceput sa se bage intre noi si sa bage strambe. Iar cand actuala mea colega si in acelasi timp fosta lui colega (cu care se intelega foarte bine) l-a intrebat pe David daca ma place a zis "NU. Ce treaba am eu cu ea? Ea ma place.". Sunt dezorientata. Voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

1 prietenului ii place de tine
2 fosta colega a lui ii place
3 el te place pe tine dar e timidhappy

| AlinPlaya a răspuns:

A zis asa pentru ca nu e destul de "puternic". Nu a avut curaj sa zica, Da. E din cauza varstei. big grin ia-l deoparte si vorbeste cu el deschis si vezi cum e situatia.big grin
Ave!