| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Pro/contra iubirii dintre 2 oameni de religii diferite ce au dorinta sa se casatoreasca astfel incat femeia va trebui sa isi schimbe religia? Argumente. Ofer funda big grin

2 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Pro consider ca daca este o iubire adevarata intre doi oameni acestia pot face compromisuri pentru ca celalalt sa fie fericit dar mai consider ca si cand iubesti cu adevart poti face un compromis in sesnsul de a fi intelegator daca celalalt nu vrea sa isi schimbe religia

| sabatuzs a răspuns:

Sa nu isi schimbe religia femeia dar pot sa se casatoreasca daca se iubesc...PRO