| diesel94 a întrebat:

Problema de aici : http://www.tpu.ro/......ericita-o/

De atunci am mai avut alte prietene dar sincer nu am putut sa ma apropii de ele, parca nici una nu e ca ea, credeam ca o sa imi treaca si nu o sa ma mai gandesc la ea dar cele cu care am fost ma faceau sa imi fie si mai dor de ea. Ea a ramas cu ala de atunci.

Ne mai intalnim mai iesim la un suc, mai vine pe la mine, tot timpu cand ne vedem ne spunem " te iubesc ", uneori ma suna plangang spunand ca ii e dor de noi etc. spune ca ma iubeste si ca simte ca odata si odata ne vom impaca dar nu inteleg de ce nu vrea acum. I-am spus de cateva ori sa ne impacam si nu vrea. Ce as putea sa fac sa se intoarca la mine? Stiu, poate par obsedat sau ceva de genul dar o iubesc prea mult si o doresc cu orice pret inapoi. Ceva sfaturi se poate?

2 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Pai isi cam bate joc de tine...ce zice surubu.Adica ea zice ca te iubeste da nu vrea sa va impacati acu...N-ai ce sa faci daca fata nu vrea.trebuie sa accepti situatia

| Șurubelniță a răspuns:

Ok, parerea mea sincera? Tipa ori isi bate joc de tine, ori are probleme cu capul. Iti zice ca te iubeste si-ti zice ca intr-o zi va veti impaca? Pai realizeaza omule ca doar te amageste, si nimic mai mult. Inca mai ti la ea si nu poti vedea lucrurile prin ochii unei persoane din exterior. Vorba ta, de ce nu vrea sa va impacati? Exista 2 posibilitati in refuzul ei : ori vrea doar sa isi bata joc de tine, sa te faca sa suferi, sa-ti dea sperante degeaba, ori este mult prea orgolioasa incat sa se intoarca la tine.
Iar cu orgoliul intr-o relatie, nu poti ajunge nicaieri. Dupa parerea mea, orgoliul=prostie.
A ramas cu ala de atunci? Nu mai vrea sa vina la tine? Tu realizezi cat de fraier esti?
Oricum, daca vrei sa faci ceva in privinta asta, cel mai bine ar fi sa discuti cu ea, sa o intrebi daca vreti sa va impacati. Nu stie? Nu vrea? Bine, sa te caute atunci cand va stii. Nu vrea? Ok, nu se schimba situatia cu nimic, o poti suna sa vezi ce mai face dar fara sa-i mai zici ca o iubesti si ca ti la ea.
Ea nu este centrul universului tau.
Acum pe bune, iti place situatia aceasta? Iti place sa suferi din cauza ei? Iti place sa traiesti cu speranta si din amintiri?
Nu crezi ca ar fi mai bine pentru tine daca ti-ai gasi pe altcineva, pe cineva cu care poti sa fii fericit, sa nu fii nevoit sa suferi? Daca ea a facut asta, si-a gasit pe altcineva, tu de ce nu ai face-o? Nu esti cu nimic mai prejos fata de ea, si tu poti face acelasi lucru.
Trezeste-te si miroase cafeaua, gandeste putin la rece si realizeaza cu adevarat ceea ce se intampla!