| Byyya a întrebat:

as dori si eu niste sfaturi ca sincer nu mai stiu ce sa fac sad
ma tot cert cu prietenul meu(suntem de 2 ani impreuna) anul trecut ne'am despartit(mai bine zis am facut o pauza) dar in pauza asta ne intalneam tot timpu, ne sarutam eram impreuna mereu si iata ca acum povestea s-a repetat din nou si anul acesta... el este cel care imi zice ca vrea sa facem pauza sau sa ne despartim pentru ca ne certam destul de des din prostii(nimic important)stiu ca poate sunt sufocanta, ii tot reprosez ca de ce nu ma cauta(pentru ca am observat ca atunci cand nu suntem impreuna ma cauta mult mai mult si e interesat de ceea ce se intampla cu mine) zice ca vrea sa ramanem prieteni buni, dar parca vad ca tot asa o sa faca ca si prima data...
imi zice ca ma iubeste de fiecare data cand ne vedem "cum sa nu te iubesc daca am fost atata timp cu tine?" (asta e vorba lui) dar cateodata zice ca vrea sa fie si singur sau poate sa incerce ceva cu altele(am fost prima fata cu care a facut sex...si si el tot primul pentru mine) chiar nu inteleg ce vrea cu adevarat, parca si vrea sa fie cu mine dar si sa fie libersad
nu il inteleg... ce sa mai fac cu el?
il iubesc foarte mult si as fi fericita sa ne impacam din nou. Oare o sa mai vrea daca nu insist?(pentru ca prima data eu am insistat sa ne impacam si pana la urma a vrut si el)
de ce tot zice ca ma iubeste si ca sa tinem legatura daca zice si chestia ca vrea pauza sau despartire?

1 răspuns:
| JusTxMe a răspuns:

Pentru ca poate rel voastra a devenit monotona. poate s-a saturat de certuri, cine nu se satura de certuri zilnice fie ele si din prostii? cine nu se satura sa auda reprosuri zilnic? cine nu se satura sa fie"stresat"? oricat tear iubi nu poate suporta la nesfarsit.lasal sa iti simta lipsa, nul mai cauta decat daca o face el.nu mai inista, nu rezolvi nimic. daca simte nevoia sa se indeparteze si tu te tii scai de el il indepartezi si mai mult, lasa-l pe el sa vada cat rezista fara tine si daca e sa se intoarca se intoarce.si se intoarce mai repede daca nu e sufocat decat daca stai pe capu lui. daca nu e sa se intoarca nu se intoarce orice ai face.deci las-o mai moale cu cautatu cu rugatu si cu tot.el a vrut pauza el sa vrea si impacarea.corect,nu? fii si tu PUTIN mai indiferenta.chiar nu esti si tu curioasa sa vezi cat rezista fara tine?smug