| madayourbarbie a întrebat:

Am fost cu un baiat acum 1 an, dupa ce ne.am despartit am ramas prieteni il iubesc si acum dar nu stiu cum sa fac sa se intoarca la mine de fiecare dat cand ne intalnim ne sarutam, suntem foarte apropiati dar el nu mai vrea sa ne impacam ce sa fac in cazul asta?

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Nu va impacati, conteaza, adica asa cred ca pentru tine important este sa il ai aproape de tine, zice el ca nu te mai iarta, dar atunci de ce te-ar mai saruta? e clar.

| Luori a răspuns:

Tu esti cea care se intoarce la el, caci pentru el esti un obiect fata de care el nu simte decat nepasare si ignoranta fata de ceea ce tu ai putea simti. Nu este interesat de tine, decat sa te sarute cand n-are cu cine, altfel ar fi fost langa tine. Este alegerea ta daca ii ramai jucarie, sau ai ceva demnitate-n tine sa te ridici peste ceea ce simti, avand in vedere ca te lasi batjocorita astfel, si ca el, repet, nu da 2 bani pe sentimentele tale.

| amoramor a răspuns:

Sa nu te mai intalnesti cu el, asta daca nu iti convine relatia asta de prieteni cu beneficii si...atat! El clar nu are chef de nimic serios.

| AenefLove a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa-i spui tot ceea ce simti pentru el si sa-l faci sa vrea sa fiti din nou impreuna, intrebandu-l daca mai tine la tine.In cazul in care iti spune ca da atunci il intrebi daca nu ar fi mai bine sa luati totul de la capat si sa faceti in asa fel incat sa fie totul bine(cred ca mai tine la tine din moment ce va sarutati).Dar daca totusi nu mai tine la tine,cred ca ar fi mai bine sa incerci sa gasesti pe altcineva,pentru ca asa va faceti rau unul altuia si mai ales iti faci rau tie pentru ca inca mai tii la el si cu cat esti mai aproape de el dar nu puteti fi impreuna, cu atat e mai dificil de suportat, crede-ma.
Cel mai bine este sa discuti cu el si sa vezi cam ce asteptari are el de la viata.
Succes si sper ca te-am ajutat.Toate cele bune!

| Andreyus13 a răspuns:

Madayourbarbye asculta aici story a mea si eu am stat cu ofata prima mea relatie eram timid etc. neam desp. din, cauza ei fiindca a auzit nu stiu ce vorbe nu am mai avut ce sa fac am suferit etc. incercati o ultima speranta daca nu nu, nu ai cum sa traiesti din amintiriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi. Mmai si ia-ti alt baaiat ca asta n-are chef de nimic serios. Bafta!