| airlove a întrebat:

Problema mea e: Un baiat( coleg de clasa) ma invitat sa ne plimbam, dar a iesit o intilnire. A doua zi, prietena mea imi spune ca el i-a spus ei ca o iubeste, iar ea ( prietena mea ) i-a spus ca si ea il iubeste. Dar ei nu au iesit, nu au plecat nicaieri impreuna...Peste o saptamana. ei se despartesc...Si el atunci intilneste o noua fata (vine la noi in clasa), si se tine de ea ca un catelus... Acum o respinge... Dar eu inca il mai iubesc! Nici nu mai stiu ce sa fac?! El vb cu mine, e dragut cu mine... Dar nu stiu daca ma iubeste... Ce a vrut sa arate prin asta, cu cele 2 fete? Poate geloasa m-a facut?! Astept de la voi un raspuns...

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu zic sa mai lasi timpu sa treaca, nu cred ca iubesti tu la varsta asta.

| bluesky a răspuns:

Posibil sa te fi pus la incercare, sa vada daca il iubesti! In viata, orice se bazeaza pe cominicare, deci vorbeste cu el! Invita-l tu sa va plimbati! Nu mai suntem pe vremea bunici cand baietii invitau fetele, se poate si invers! happyMult succes!

| simoSTAR a răspuns:

Eee...esti inca mica si el la fel dupa comportamentul lui.pai incercarile astea sa vada daca esti geloasa nu se fac intre prietene.ies cu tine dar ma dau si la ea... daca prietena ta stia ca tie iti place de el sau invers, inseamna ca una din voi nu stie ce inseamna prietenie! cu timpul o sa inveti ca niciodata nu trebuie sa renunti la prieteni pentru o eventuala relatie amoroasa.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu merge cu asta, e ...isi schimba pritenle ca pe haine.Nu e normal

| theodoraafi a răspuns:

Poate se crede machosmug...
vrea sa cucereasca in fiecare zi cate o fatalaughing

| Alina_5575 a răspuns:

Nu te supara ca te intreb dar cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ca joaca hormonii in baietelul asta despre care vorbesti tu. eu zic sa nu iei in seama astfel de specimene, pentru ca tu vei fi cea care va avea de suferit. stai in banca ta si sa nu crezi asa usor cand cine spune "te iubesc", mai ales in cazul de fata, cand baiatul zice de pe o zi pe alta "te iubesc" la persoane diferite. btw, "se despart" happy

| rusi a răspuns:

UNI baieti fac geloase fatele pe care le plac uni nu fac asta(sa nu ma contraziceti, sunt baiat). Eu folosesc alte tehnici, dar m-am abatut de la subiect. Eu cred ca el TE PLACE dar nu sunt sigur daca te iubeste din ce ai descris. Il poti intreba direct, doar ca trebuie sa iti faci curaj. Succes!