| NyanCat a întrebat:

Am un coleg de clasa si imi place foarte mult de el. dar nu pot sa-i spun.Ieri,(20.05.2011)A fost un concurs si cei care nu mergeau plecau acasa de la 10:00.Eu,colegul meu, o prietena am fost la concurs. Dar colegul meu si prietena mea se plac.nu sunt impreuna.in timpul scolii nu se poarta asa dar in rest.sa nu ne abatem.Bun.Eu cu colegu` meu am stat intr-o clasa si prietena mea in alta sala.Eu eram in banca cu o fata de clasa intai, el la fel(ma rog el era in fata mea) La concurs ne-am ras foarte mult. Dupa ce s-a terminat concursul, un coleg care si el mergea la concurs a zis in soapta sa-l astept pana termina ca si el vine in Bradet tot cu autobuzul(eu stau in Bradet)Am zis ok.Colegul de care imi place s-a dus pe coridor dupa ce a terminat si a zis ca ma asteapta acolo. M-am plictisit sa il astept pe colegul care venea cu mine in Bradet si i-am zis ca il astept pe coridor.Am iesit afara si m-am intalnit cu Tudor(colegul de care imi place). A vrut sa plece. I-am zis sa mai steie putin dar a plecat. A iesit din sala si Rares(celalalt coleg)si am mers. Tudor era pe o bordura dintr-un anume motiv si eu cu Rares l-am asteptat.Rares trebuia sa plece si n-a mai venit cu mine.Am ramas eu cu Tudor, dar la urma vine Ioana(prietena mea)Mai stam noi trei putin la scoala si Ioana tot ii face poze la Tudor, dar inainte de asta zice Ioana:Iti place de >Stefania.:si Emma. Apoi spune Tudor:si de Ioanarolling on the floorAtunci chiar am, fost geloasa. Dupacea i-a facut poze la Tudor si a spus Tudor:Vezi ca si tie iti place de >mine?: dupacea eu "trebuia sa plec". M-au salutat si am mers fiecare.Chestia e ca el imi este un prieten ff bun si eu lui.Radem in fiecare ora...Parca se vede ca ii place de mine dar nu stiu. ajutati-ma va rog TPUcrying

4 răspunsuri:
| NyanCat explică:

Pentru Adatongueai nu e chiar prietena...e o prietena mai falsa...cand e doar cu mine ne intelegem binsihor dar cand suntem mai multi/multe nu ma baga in seama.

Iar pentru ana12:uff da-mi id tau ca iti spun acolo mai pe explicite.

| ada_2840 a răspuns:

Pai.vezi daca prietena ta il place cu adevarat si daca iti spune ca da atunci lasa.i.nu merita sa iti pierzi o prietena pentru un baiat(oricum o sa te desparti de el candva).eu cred ca nu merita. daca as fi in locul tau mi.as ajuta prietena sa se puna cu el.asta in cazul in care chiar se plac.si oricum dupa ce se despart poate ai si tu noroc.happy

| ana12_8721 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic:-s...incearca sa vorbesti mai direct si mai sincer cu el si nu te feri de el orice ar zice.big grin la ce mi-ai povestit aici nu te supara daca zice NUbig grin

| Sturvy a răspuns:

Ai incredere in dumnezeu, pana la 25 de ani nu ai dreptul sa ai iubiti si cu primul iubit trebuie sa te mariti, asa e lasat de domnul... altfel vei fi pedepsita.