| swet girl 22 a întrebat:

Problema mea este urmatoarea:prietenul meu imi cere des sa facem dragoste si sincer eu nu prea vreau... i-am zis c sta cu mine numai pentru sex dar mi-a dovedit ca ma iubeste si il cred, dar m-am saturat sa ma tot sacaie cu sexu. dati-mi un sfat cum sa-l fac sa inteleaga ca e mai bine sa facem dragoste mai rar pentru ca mai bine?

Răspuns Câştigător
| carycary a răspuns:

Dai una dupa kp! esti femeie, iar el nu va stii niciodata km se simte o femeie. Si eu am aceeasi problema stii dc, am facut o pauza d 6 luni ca iubitul meu-ma iubeste nebuneste ink- iar bomba mare e ca am facut-o de krand si Eu nu mai simt nimic. e psihic fiindk nu iau nimic pastile bla bla. mi frica sa nu fie dl pauza. asa ca daca te iubeste spune-i Mai, daca ma iubesti asklta'ma in primul rand si apoi vorbbim, caci ca critik nu merge mai ales acum cand u esti confuza.mai rarut ca ii mai dragut

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg de ce ar fi mai bine sa faceti dragoste mai rar? Relaxeaza-te, fa dragoste cu el oricat de des, nu e nimic rau in asta.

| monyk a răspuns:

BUna, deci conteaza si ceea ce iti doresti tu, ceea ce simti, nu doar el, tind sa cred ca ii pasa mai mult sa se simta el bine si nu te intreaba daca chiar ai dispozitia necesara, nu toata lumea e asa activa din punct de vedere sexual; nu inseamna neaparat ca ar sta cu tine doar pentru.sex,dar depinde de felul lui de-a fi, spune-i ca daca te iubeste, sa asculte si de tine, sa se intereseze si de tine.
Daca te iubeste, asta numai el stie, eventual tu poti sa iti dai seama, infara partidelor de sex, cum se comporta el in general cu tine, daca te respecta, e tandru, te suna, ii pasa de tine atunci inseamna ca te iubeste, nu vrea doar sex!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E barbat si toti fac asa: nu rezista mult fara sex, mai ales ca te iubestetongue

Explica-i doar ca tu simti nevoia sa o faceti mai rar.Va intelege daca sti cum sa ii spui fara sa il jignesti!

E chestie de libidou!

| Floreenofficial a răspuns:

Spune-i sa reziste sau il lasi.Sau spune-i sa se puna in locul tau si sa se gandeasca cum ar fi. thinking

| catthshshshs a răspuns:

Vorbeste cu el si explica-i ce ne-ai spus si noua. Daca nu va intelege, treaba lui, nu ceda pentru ca asa vrea el.

| Elena1234456 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, te asteapta.In poza pari destul de micuta pentru a-tin incepe viata sexuala.

| stresu a răspuns:

Daca ai o varsta foarte mica inteleg reactia ca poate ati ajuns prea rapid in pat si corpul tau reactioneaza prost la sex, nefiind maturizata suficient. Dar daca nu iti place "lucrati" amandoi, mai dormiti o noapte impreuna mai mangaiati-va mai astea. Oricum vorbeste cu prietenul tau, nu cu noi pe TPU!
Daca iti place si tie, atunci voi muri fara sa inteleg de ce mai bine sa "o reduci".

| Alina_9354 a răspuns:

Pur si simplu ii spui ca daca vrea sa-ti demonstreze ca te iubeste sa o lasati mai rar cu sexu! Daca nu vrea inseamna ca te-ai inselat!

Răspuns utilizator avertizat
| uningermik a răspuns:

La inceputul unei relatii e normal sa-si doreasca asta mai ales daca te iubeste, nu uita ca daca nu-i dai ceea ce vrea cauta in alta parte...atentie mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca tu o sal respingi va pleca la alta...