| Ronaldo_5789 a întrebat:

Problema mea legata de de aceste "COMBINATII" Eu tin mult la o fata cu care am o relatie de prietenie faoarte buna! Ne vedem zilnic. Dar nu doar noi doi ceia ce face sa fie o problema in a o cuceri! Imi doresc foarte mult sa ies cu ia dar nu imi gasesc curajul de a o intreba sau cum sa ai pun acceasta intrebare! Imi e frica de raspunsul ei. Si nu stiu de ce -Simnt ca ma place, stiu ca ma place. Dar nu stiu ce sa zic cand vine vorba de acea intrebare "Vrei sa fii prietena mea sau ceva de genul". Nu stiu nu prea am idei. De acceasta mi-as dori ca voi sa ma ajutati cu cateva idei cum as putea sai adresez aceasta intrebare. Avand in vedere ca ia a dormit si la mine si nu am avut cuvinte atunci cum sa aduc vorba de asta! HELP -S-O-S.

5 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Ronaldo, incearca se te apropi de ea, sa ii vorbesti despre dragoste, despre tine, despre vacanta, despre natura.Noroc!

| Georgix a răspuns:

Daca nu ai curajul fata in fata, da-i un sms sau spune-i asta pe mess.Desi sunt sigura ca ar aprecia mai mult daca i-ai spune fata in fata.
Si despre felul in care sa ii spui...cat mai simplu..."Mi-am dat seama ca te plac si as vrea sa fie mai mult decat o simpla prietenie intre noi"
Curaj!:*

| Miu_6243 a răspuns:

Dupa cate ai zis pot spune ca sunteti apropiati.Parerea mea este sa-ti faci curaj s-o intrebi chiar daca te temi de raspuns. E alegerea ta. Poate si ea asteapta asta de la tine.Si ar fi cazul sa iti iei inima in dinti si sa ii ceri prietenia pana nu e prea tarziu. Poate isi gaseste prieten sau se indragosteste stiu si eu.Normal ca daca esti mai timid dai un sms daca ea vrea sa fie cu tine va fi multumita si de sms.Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai baiete tie rusine sa zici asa ceva sa fie gagica ta e in fine si eu la fel eram pana cand am ajuns sa fiu burlac (nu mai vreau sa am relatii) dar ele sau dat la mine si mau intrebat daca eram eu te ajutam si ii ziceam ca vrei sa fii iubitul ei asta o poti face tu cel mai bine intr-un loc linistit si nimeni sa nu te auda noroc.

| medy a răspuns:

Iesiti la un suc ceva, doar voi doi, si incearca sa. i spui mai printr. o gluma intai sa vezi km ce reactie are. Dar dupa cate zici tu si ei ii km place de tine. dar poate asteapta sa faci tu primul pas Bafta!