| Zaleilah a întrebat:

Proporanololul este medicament de linistire pentru.inima poate cauza intarzierea ciclului si luna asta am fost si la spital pentru. EKG ( stress) intr-o zi efort fizica de, mi-a fost rau (abdomene) cauzele acestea pot face ca sa intarzie ciclul ( sunt virgina)

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Avand in vedere ca ai o varsta destul de mica, desi ai ciclu de 3 ani,posibil ca nu medicamentul respectiv sa fie de vina,ci chiar efortul fizic si stresul de care pomenesti aici.
Stii,ciclul intarzie de multe ori si din cauza dereglarilor hormonale.
Ele pot aparea pe fond de stres,de oboseala,daca ti-ai schimbat obiceiurile alimentare,daca ai tinut vreo dieta,si,bineinteles, si de la anumite medicamente.
Deocamdata, daca a intarziat doar 6 zile,mai asteapta.Dar,nu mai mult de doua saptamani, atunci va trebui sa te prezinti neaparat la medicul ginecolog.
Si, inca ceva.In afara dereglarilor hormonale,poate fi si o mica raceala la ovare, pe care inteleg ca ti-o semnaleaza organismul tau, poate ca ar fi mai bine sa nu mai astepti si sa te prezinti la medic.Cu frigul si cu timpul asta, nici n-ar fi de mirare!
Multa sanatate!

| MonkeyBoss a răspuns:

Tu cum de nu ai fost suspendata pana acum?