| stefy01stefy a întrebat:

Raman gravida daca prietenul meu mi-a introdus-o numai de 3 ori( neprotejat)? Nu am fost virgina cand am facut. o si mai erau 4-5 zile pana sa imi vina ciclul. va rog ajutati.ma,urgent.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,sanse sunt dar nu foarte mari, e important sa va protejati ca sa evitati o sarcina.

| NoChanceForUs a răspuns:

Mă...ai 15 ani(poate 16) nu? Și la vârsta asta nu știi de ce e nevoie să rămâi gravidă? Ei bine, dacă băiatul cu pricina a ejaculat...asta e,ai o sarcină, ești fertilă în perioada asta. Felicitări în cazul ăsta, poate vei avea un copil!>big grin

| gabitsa_8705 a răspuns:

90% Nu cred ca ramai gravida. Fiecare femeie are o perioada de ovulatie care se calculeaza in functie de ciclu. Daca a fost cu 4-5 zile inainte cred ca poti sta linistita...dar alta data aveti grija. potejati`va ca sa evitati o sarcina nedorita big grin

| ioaaaa_3693 a răspuns:

Ideea nu e de cate ori a introdus-o ci daca v-ati protejat sau nu. ideea e ca oricat de incomod are fi voi trebuie sa va protejati altfel vei ajunge in situatii ca asta...acum nu se stie daca esti insarcinata sau nu dar sunt mari sansele sa fii insarcinata.acum trebuie neaparat sa ii faci o vizita unui medic ginecolog si sa iti faci testul de sarcina. in cazul in care esti insarcinata si nu iti doresti copilul ar trebui sa discuti neaparat cu ge=inecologul...numai el te poate ajuta in situatii de genul astasigh te sfatuiesc ca pe viitor sa fii mult mai atenta si sa renunti la a te proteja doar atunci cand iti doresti un copilhappy