| MaTeOGG a întrebat:

Raspunzi sau citesti decat daca te intereseaza, nu vreau ca la sfr sa zici ca ti-ai pierdut timpul.

Am o problema! Deci nu imi place unde m-am nascut! Nu ma refer la tara, la parinti, ma refer locatia, la sat, nu imi place, aici sunt foarte multi batrani, adulti, si mai putini copii. Copii mai mici ca mine, nu am legatura, cei de varsta mea si cei putini mai mari, nu pot sa ma imprietenesc cu ei deoarece eu sunt rebelul pe aici, sunt precum un Iphone printre telefoane Android,(ex). Si cu ei nu se poate.
A doua problema e cu fetepe, nu pot sa am o iubita, aici toata lumea se cunoaste cu toata lumea, iar sa fi "prieten" cu persoana de 9 ani si dupa sa fiti impreuna, nu merge, si nici nu prea sunt cooperative sa zic asa.

Sunt singur si nu am habar de viata sociala, la altii problema e ca sunt timizi, tacuti etc etc, eu nu am problema cu asta, nu sunt nici fricos, dar nu am ce sa fac. Am 14 ani, clasa a 8-a!

Eu m-am gandit, ca daca iau examenul, dus la oras ma vezi. Verii mei acolo locuiesc, iar cu cei de acolo ma inteleg. Sfaturi?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si? intrebarea este?

| mentholinks a răspuns:

Pai du-te la verii tai la oras. La tara asa e daca nu poti sa te adaptezi.

| Kiwibibilă a răspuns:

Maaamă şi la 14 ani e o tragedie să nu ai prietenă?

Răspuns utilizator avertizat
| Trifan_Razvan-Teodor_1995 a răspuns:

Da am inteles ce spui. Sfatul meu este sa nu mai fii asa de rebel cu zici tu ca esti si ai sa vezi ca te vei acomoda usor (apropo si eu am 14 stau in Galati la oras). Ce sa iti mai zic decat : "Spor la facut prieteni noi!"

| MaTeOGG explică (pentru Trifan_Razvan-Teodor_1995):

Eu mi-am promis ca o sa fiu eu, iar nimeni sa nu ma influenteze. Asa sunt eu si nu o sa ma schimb pentru nimeni in viata. Mai bine stau singur decat cu altii si sa fiu trist.