| rafy07 a întrebat:

Recent, in urma cu 2 luni am intalnit o tipa. Initial am iesit de cateva ori si apoi eu nu am mai cautat-o. Dupa care ea m-a sunat sa ne vedem. Ulterior am intrat in relatie. Ea fiind divortata, mi-a facut cunostinta cu copilul ei. Au fost 2 luni profunde, am mers in vacante, oras etc. Ulterior ceva s-a rupt. Ea a fost f atrasa in prima faza de mine si dupa cateva scene de gelozie facute de mine, am luat si mici pauze de cateva zile pentru ca zicea ca s-a saturat sa o tot acuz. Ea e si mai serioasa de fel si mai dura.Dar cu toate astea tot ea ma cauta, dormea la. mine, iesea de fiecarr data cand o invitam in oras. Etc. Ba chiar mai mult mi-a finantat zilele trecute afacerea cu o suma f mare. Dar o vad mai rece, mai absenta. Ea trece si printr-o perioada mai stresanta la job, acasa etc. Sa fie starea asta din cauza problemelor ei sau din cauza ca s-a plictisit de mine? Dar ciudat e ca se autoinvita la mine. In conditiile in care uneori joaca dur si nu da nici un semn cand gresesc cu ceva. Cum ma sfatuiti sa procedez? Sa-i fiu alaturi in momentele astea mai grele si sa -i arat ca imi doresc relatia? Sau sa-i fiu alaturi in problemele ei dar distant in relatie? Cum o pot starni? E clar ca ceva e din partea ei ca altfel nu ar fi iesit, nu ar fi acceptat sa plecam in weekend cu copilul, nu mi-ar fi acordat imprumutul. Pt ca ne stim totusi doar de 2 luni.

Apreciez timpul vostru pe care l-ati alocat citind si astept sugestii!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Are nevoie de tandrete, intelegere si sex, asa ca fi un gentleman, intelege-o si fi langa ea si ajut-o cu ce are nevoie! Genul asta de relatie este o "scoala a vietii" foarte importanta!
Alta, daca ii cereai imprumut dupa 2 luni, te zbura pe scari imediat!
E rece pentru ca re multe pe cap, si nici tu nu pari sa te omori sa o faci sa se simta bine!
Apreciaza ce ai!

| mihai69 a răspuns:

Parcă ai mai pus odată întrebarea asta, nu-i aşa?

| sweetangels a răspuns:

Daca tu accepti o femeie cu copil, atunci lasa orgoliul si fii hotarat, arata-i ca iti doresti aceasta relatie si poarta-te ca atare! Eu nu as sta cu cineva cu copil decat daca as avea si eu unul, dar repet, daca tu n-ai nimic impotriva, ba chiar te intelegi cu cel mic, si o iubesti pe maica-sa, atunci e perfect. Da-i bice

| OMFGConrad a răspuns:

Ceva e, totuși, între voi de a făcut chestiile pe care le spui tu acolo.
Doar că rămâne la latitudinea ta de a decide dacă chiar vrei o relație cu această femeie, atunci lupți pentru ea până în pânzele albe. Dacă simți că e ceva trecător, fii cavaler și dă-i banii înapoi și ieși din relație.

SAU poate fi vreo profitoare, care caută să facă profit prin tine/afacerea ta, văzând un potențial economic în afacerea ta, de și-a acordat "împrumutul".

Baftă!

| rafy07 explică (pentru OMFGConrad):

Da, dar nu ar avea nimic de castigat din afacere. Ea oricum are un job bun si castiga peste 1000 euro pe luna. Dar o simt oarecum rece. In schimb cred ca simte ceva, pentru ca seara de seara dupa.munca vrea sa ne vedem. In conditiile in care ar putea sa mearga la copil in prima faza. E ciudata situatia si nu as fi crezut ca ma vad nevoit sa scriu pe acest forum.

| OMFGConrad a răspuns (pentru rafy07):

Atunci poate are nevoie de un timp (mai lung) de acomodare, se pare că cele 2 luni nu-i sunt de ajuns. Ceea ce e perfect normal, însă, nu și ușor pentru tine.

| anonyymuusss a răspuns:

Ca și femeie, cred ca ca ai deranjat-o și acum e in perioada in care se gândește dacă merita sa meargă mai departe cu tine, sau nu. Ea te vrea alături de ea însă nu e sigura dacă investești și tu atâta interes ca și ea, ceea ce o face sa se îndoiască de tine. Așa ca ar trebui sa fi alături de ea și sa ii arați ca îți pasa pentru a-i demonstra contrariul. E suparata pe tine dar te iubește, eu așa cred. Și așteaptă din partea ta mai multă implicare, ca de nu oricât te-ar iubi ea dacă nu vede și din partea ta același interes te va părăsi. Nicio femeie nu vrea sa aibă alături un bărbat dezinteresat.