| Conseil a întrebat:

Sunt băiat si am o relatie cu 9 luni cu o fata, am mai avut certuri in trecut, dar mereu ne-am împăcat, înainte eram mai distant si din punct de vedere al caracterului si ca eram plecat la facultate, ne vedeam cand vedeam in oras, la 2 saptamani cam așa. De când am terminat facultatea acum câteva luni, totul e schimbat, ea s-a angajat si a început să iasă cu alte persoane decat cu mine si i-am reproșat asta. Am crezut ca ma înșeală si a iesit nasol, de obicei nu refuza sa facem sex niciodată, dar de luna trecuta nu mai merge nimic, eu am rămas fără prieteni din cauza ca am fost plecat la facultate si ies numai cu ea. (Și rar) Inainte ne certam ca eu eram rece si era foarte geloasă din orice motiv si tot timpul stăteam sa o împac, am avut o perioada cand nu aveam deloc atracție fizică pentru ea, dar o iubeam si nu am renunțat, între timp am inceput sa am atracție sexuală si toate chestiile care mi le reproșa (cum ca sunt distant, ca nu ii sunt alături, ca nu vreau sex) s-au întors în momentul in care am inceput sa ii ofer tot (luna trecuta) afectiune etc. În pat nu mai vrea deloc. Ieri am iesit puțin de două ori, totul a mers bine, ne-am tinut de mana, am ras, ne-am pupat, eu o aveam la block pentu că îmi făcuse o faza nasoală cu o seară înainte. La un moment dat (luna trecută) i-am spus ca fosta mea era mai nebuna in pat, dar de la bun început i-am spus ca nu e vreun apropo sau sa se supere, dar s-a supărat groaznic si a început declinul, din "era nebună in pat" a ajuns sa ma acuze ca ma gândesc la fosta cand suntem amândoi si ca de acum nu mai facem. Eram la mine nu demult si nu a vrut si am inceput sa ii explic calm si orice amănunt, până la urmă ne-am împăcat, dar refuza in continuare si nu am mai insistat, ea mereu se gândea la sex înainte si spunea sa facem mai des si etc. Așa, deci ieri cand am iesit a fost totul minunat, după ce ajungem fiecare la casa lui pe la vreo 9 ma suna sa o deblochez, o deblochez si dupa putin imi spune sa luam o pauza, din senin si i-am spus sa fie directă ca vrea sa ne despărțim si a început să spună că nu o mai atrag fizic deloc, am inceput sa ii explic dar nu era de acord. M-am dus in toiul noptii la ea la scara si o chemăm jos, da nu cobora ca era uda pe par si avea munca de la 5, eu am cedat si am inceput sa plâng, până la urmă a coborât si ma chinuiam sa ii explic ca amândoi am gresit si ca eu am avut momente când am simtit ca nu am atractcrie fizică fata de ea si dupa am inceput sa am si plângeam acolo. Până la urmă a spus e mai ok sa ma duc acasa, intre timp imi da mesaj cu aceleași lucruri ca nu mai simte atracție... si toata noaptea i-am scris, deși ea dormea, i-am explicat tot, cum la început eu eram distant si tu imi reproșai orice si acum e invers si tot continua ca ea nu vrea un viitor cu mine pentu că a fost deranjata de ultimele faze din cate am dedus. Azi m-am dus la ea la muncă și ma chinuiam sa vorbesc cu ea, dar e mai rece ca niciodată, ii spuneam ca in timp iti va veni din nou atracția fizică, din moment ce a spus ca ma iubeste, i-am spus ca daca e iubire e speranta si ca putem reuși împreună, ca nu iti poti propune sa nu mai ai atracție fizică, asta vine fara sa vrei si multe alte lucruri, ca am gresit amândoi, ca renunta acum cand totul începea să meargă si chiar mergea, deși au fost cerurile alea. Mi-a spus sa ii respect decizia si sa nu o oblig sa raman cu ea, i-am spus ca iti dau mesaje si ma implic pentu că o iubesc si imi pasa, nu pot spune"bine". Am plâns și azi, am vomat, eu înainte am suferit de bipolaritate si m-am luptat cu boala pentru ea, sa ne fie bine.Ea de câteva zile (2_-3) e pe stop, sa fie o cauza, adică ieri a fost totul super, nici o cearta, ne-am pupat, chiar mi-a spus sa vin la ea sa ii vad rochia, ca azi se duce la o nuntă, dar nu am mers pentu că la ea în chirie a avut probleme ca am. mai fost la ea recent si era chiriașul acasa si a fost scandal, tot pentru ea nu m-am dus, ca sa evit orice. Si zilele astea tot spunea sa facem sex, nu stiu daca era la misto, ca asa părea, gen ca vrea acum, dar ea era la munca. Nu stiu ce sa mai fac, nu pot mânca, mi-e rau, ca azi cand am fost la ea spunea ca de ce imi bat capul si la un moment dat i-am spus "scuze de deranj" si am dat sa plec, dar a spus "Dacă te comporți Așa" desi ea mi-a spus ca o bat a cap. Ar fi mai multe de spus, ca am gresit amandoi in relație, ca daca ma iubeste, de ce renunța in loc sa rezolvam, amândoi avem cam aceleasi defecte, aceleasi lucuri care nu ii convin la ea nici ei nu ii convin la mine si eu am avut reproșuri la un moment dat cum ca fostul el era altfel, e fix la fel cum era înainte, numai ca acum eu sunt cel care plânge și ea cea supărată. Eu mereu am lăsat de la mine cand mai gresea, puteam sa o las atunci cand am simtit ca nu are rost, dar am spus ca ma gândesc numai la fericirea mea, nu a noastră. Eu daca ii spun asta se supără, parca vede numai partea nasoală, dar ma asteptam ca la o cearta sa spunem ca "gata!" Dar asa, deodată, cand am început sa ne înțelegem, luna trecuta am vrut eu sa zic sa luam o pauza dar am spus sa nu, sa fie cauza ca e pe stop? Sau faptul ca acum ii dau multa atentie sa fie mai dezinteresata. Inainte cand eram la Iasi ma cauta foarte mult pentu că nu avea cu cine sa iasa iar eu ieseam des cu baietii din cameră si mai mereu eram ocupat, acum e invers, si i-am spus ca iesi asa mult si e posibil sa uiti de mine. Suntem fix in aceeasi situație, înainte daca ii spuneam ca ies cu baietii se mai supăra acum daca iese ea si ii spun, tot ea se supără. Ce sa fac!? (Scuzati greșelile...)

6 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Cred ca ai cautat-o excesiv de mult in ultimele 24 de ore. Incearca sa fii iar distant. Aparent e atitudinea care ii place cel mai mult. Si fa-ti prieteni noi. Asta o sa iti tina mintea ocupata.

| Freya1 a răspuns:

Bai nu am stat sa citesc chiar tot dar din ce am citit printre randuri suna cam asa:
Ea te-a placut tu nu prea, ea a insitat sa o bagi in seama tu cam refuzai, ea incerca sa te intarate tie nu iti prea placea fizicul ei dar cu toate astea ai inceput sa o placi pentru ca ai vazut ca ea chiar tine la tine, dar ce sa vezi tarziu. Fata si-a dat seama ca are lucruri in viata mai bune de facut decat sa se roage de tine iar tu esti nervos si trist ca nu mai ai p...a (scuze expresia) ca se pare ca la fiecare rand sarit sau citit am gasit "nu mai vrea","nu imi mai da","e pe stop", "voiam sa fie asa" etc si cred ca ai plans mai mult de ciuda ca nu mai sta dupa fundul tau.
Lasa fata in pace ca e clar ca nu te mai vrea si iti tot da sanse din mila

| FaraNume1245 a răspuns:

Sincer, n-am citit tot mesajul, decât până unde ai cedat și ai început să plângi. Fata nu te mai vrea, poate că are pe altul deja. Pleacă și uită de ea. Dacă o să-și schimbe părerea o să te caute ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am cedat si am început sa plang’
Penibil.Plangi pentru o tipa, de fata cu ea? Nu merita.Balta mai are peste.
Insisti pana o faci sa-i fie greață de tine.Las-o in pace. Daca o sa mai vrea ceva, te caută ea. Dupa e alegerea ta dacă mai vrei sa faci încă o data de ras sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti pune niciodata prietena pe primul loc, prima oara prietenii si tot ce faci tu.
Asa sunt femeile nici ele nu stiu ce vor, nu trebuie sa fi nici prea insistent dar nici prea distant, in unele zile trebuie sa le tratezi ca si cum le-ai iubi a doua nici sa nu existe nici una din extreme pentru ca se supara. Oricum daca zice ca vrea spatiu, oferail si nu mai face o asemenea greseala incat sa-i oferi totul dea gata. Se intampla la fel cu fiecare.

Răspuns utilizator avertizat