| qwertyyy a întrebat:

Relatie la distanta? Pana acum a mers(3 luni), dar o sa continue?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o pierdere de timp, el/ea te inseala fara sa stii.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Fii sincera cu tine si gandeste-te, inca de la primele discutii, daca chiar asta iti doresti cu adevarat. Poti mentine o relatie la distanta sau crezi ca nu vei avea decat de suferit si nu merita? Cu cat trece timpul, cu atat te vei atasa mai mult si exista mai multe sanse ca tu sa suferi.Incercati sa comunicati in fiecare zi si cat mai des. In conditiile in care nu va vedeti, este foarte important ca intre voi sa se realizeze acea legatura emotionala. Conversatiile nu trebuie sa fie foarte lungi, ci atat cat sa stiti unul de celalalt. Daca ai nevoie de un sfat, nu ezita sa il ceri.Incearcati sa va faceti planuri de viitor. Majoriatea relatiilor la distanta nu dureaza pentru niciunul dintre parteneri nu are curajul sa faca planuri. Evident, acest lucru inseamna si sacrificii. Dar exista oare relatie fara sacrificii? Baftaa :*:*

| InoTkd95 a răspuns:

Si eu am avut cateva relatii la distanta dar ne vedeam de vreo cateva ori, cam de 4, 5 ori si cam cate 2 zile, 3.Am avut relatii si pe la 11 ani dar nu durau mai mult de o luna, 2 maxim 3. Prima relatie ( 13 ani) - 8 luni; a 2-a (14 ani) - 11 luni; a3-a (15 ani) - 9 luni si ultima la aproape 16 ani de 2 saptamani. Acum sunt la liceu si am cunoscut un baiat dragut care imi place foarte mult asa ca am renuntat la relatiile la distanta.

| alexandru1991 a răspuns:

Va continua numai daca vreti si voi acelasi lucru. Distanta nu trebuie mereu sa desparta persoanele... le poate si apropia

| Mandarik a răspuns:

Am cunoscut o fata in Grecia, Teodora era din serbia si comunicam cu ajutorul englezei, am rezistat 4 luni dar am cedathappy. si eu si ea.