| Andraaa1234 a întrebat:

Ati avut vreodata o relatie la distanta? Cum a mers?

17 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Da. la mine n-au tinut, dar cunosc cupluri de genul si au ani de zile, deci nu e imposibila o astfel de relatie.

| mona a răspuns:

Am avut doua in 5 ani de zile dar in general e numai pierdere de timp

| RAY a răspuns:

Da am avut cand eram mai mic si prost sa cred in asa ceva ca poate functiona,a mers bine la inceput apoi ma mintea tot mai mult si am pus capat relatiei nici in ziua de azi nu mam recuperat sufleteste metaforic din relatia aia,desi mare grija la de astea am intrat pe un chat de wap si am observat ca e multa gluma si atat in general baieti vor sex si inventeaza povesti gen relatie serioasa,iubeste real nu la distanta gandeste ca nu poti sti daca isi spune adevarul, sunt persoane care mint fb, sau te vezi cu ea si nu-i chimia aia ce te faci, fara o intarnire reala si cat mai mult timp real impreuna nu merge o relatie, pozele pot fi trucate usor sa stii

| Danysan a răspuns:

E tare complicat -si nu se merita-Dar admir persoanele de genu si daca ai ocazia trebuie sa incerci -Nu scrie nicaieri ca toate relatiile la distanta sunt si naspa. Poate tu o sa ai (daca despre asta e vb )o relatie ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma bazez pe asa ceva deoarece "ochii vad inima cere", ai inteles ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu am avut, dar crede-ma aceste relatii nu merg nicaieri.
Nu se merita deloc, am cunostinte care au fost in aceasta situatie, mai mult de maxim sa spunem 5 luni nu a tinut, e si mult 5 luni.
Te pup si nu-ti recomand!

| Laura927 a răspuns:

Trebuie sa aveti o legatura speciala intre amandoi si atunci o sa fie ft greu, dar nu te incurajez, cel mai bine e sa zici persoanei cu care esti ca da o sa fie bine si cand ajunge si se stabileste rariti telefoanele mesajele, stiu e miseleste dar asa nimeni nu sufera atat de mult.iesi cu prieteni si incearca sa iti faci o activitate o sa ajute.

| Keith a răspuns:

O traiesc acum,si este groaznic dar nu mai vreau sa mai dezbat subiectul aici,pentru ca am mai raspuns la o intrebare asemanatoare.E foarte dureros,atat pot sa iti spun,mai ales in cazul in care ma aflu eu,nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva.Ce pot sa iti spun decat ca il astept, il iubesc din toata inima mea, ne scriem scrisori, vorbesc cu el o data pe saptamana, si ne vedem o data la 2 saptamani timp de 30 de minute, mai multe nu mai comentez.

| TwiXXXie a răspuns:

Am avut 2, nu au mers bine... una din ele a fost chiar la distanta mica (10km)... stii cum e, ochii care nu se vad se uita

| miru20cmrecords a răspuns:

Da era foarte urut.

| AlisPretty a răspuns:

Da am avut si nu a mers. O problema era ca ne vedeam cam rar

| foxAKA47 a răspuns:

Da eu am avut si crede-ma e cel mai prost lucru pe care poti sa il faci am avut relatie de 2 ani de zile la distanta si sti de ce? pentru ca nu sti ce face persoana aia si te poate minti fara nici o remuscare, certuri din cauza neincrederi, si mai ales puneti problema in felu urmator unde o sa va vedeti?! si se merita sa stai o sapt 2 cu persoana cu care esti si dupa 2 3 luni sa nu va vedeti!? crede-ma e multa suferinta si mult de indurat, telefoane peste telefoane mesaje peste mesaje si asa mai departe crede-ma nu se merita! deci NU RELATIE LA DISTANTA!

| RAY a răspuns (pentru foxAKA47):

Exact asta am patit si eu

| Andraaa1234 explică (pentru foxAKA47):

Noi suntem deja impreuna de 4 ani si urmeaza sa ne mutam in orase diferite din cauza facultatii. Avem incredere unul in celalalt, asta nu ar fi o problema. Singura problema este ca o sa ne vedem mai rar, cam o data pe saptamana sau o data la doua saptamani...

| Lary9419 a răspuns:

Am avut si n-a mers deloc.
Mai bine iti gasesti un baiat care e aproape de tine. happy

| Jojo2000 a răspuns:

Da, in momentul de fata sunt cu un baiat si vreau sa zic ca e ingrozitor la modul ca distanta e oribila si e foarte dureros sa ai nevoie de el si sa nu fie langa tine... Iubirea exista si e puternica dar e greu. La un momentdat apar neincrederea si gelozia dar daca chiar tii la aceea persoana treci peste si ii acorzi incredere... E greu dar din punctul meu de vedere daca iubesti aceea persoana chiar merita.plus ca atunci cand va vedeti bucuria este de 100 de ori mai mare love struck

| AndreeaKsjdj a răspuns:

Din punctul meu de vedere e oribil.
Telefoane peste telefoane, mesaje peste mesaje.Tu nu stii ce face el acolo.E ingrozitor mereu simti ca ai nevoie de acel cineva langa tine.
O pierdere de timp!