| Alllllexandra a întrebat:

Cine de pe'aici este intr'o relatie la distanta sau a fost? Povestiti'mi cum a mers, daca a mers.

12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Incearca si o astfel de relatie.
N ai ce pierde.Vei invata multe!
Succes!

| DeeaMarry a răspuns:

Sunt intr-o relatie la distanta de aproximativ 1 an si jumatate, dar ne vedem la 2, 3 sau 4 saptamani si in vacante.
Daca va iubiti cu adevarat si aveti incredere unul in celalalt o sa mearga. De ce? Pentru ca nu aveti alta solutie. Nu o sa va puteti desparti. Simplul gand e ingrozitor.
Deci da, merge!

| MariusDeejay a răspuns:

Eu sunt cu iubirea mea de 2 ani si 6 luni ea din Cluj eu din Oradea.

| neutrino a răspuns:

Relatia la distanta este o amagire.

| Azµre a răspuns:

Am fost, și nu merge, tu poți avea încredere în persoana respectivă dar ea nu în tine!

| raluk27 a răspuns:

Am fost intr-o relatie la distanta, timp de un an si jumatate, distanta fiind de vreo 300 km (cam 4-5 ore de mers cu masina). Initial a mers. Ne vedeam la 2-3 saptamani si asta pentru ca mergeam eu in Bucuresti. Nu a mai mers pentru ca el nu depunea niciun efort (venea extrem de rar acasa. Cred ca de vreo 2 ori pe durata relatiei si atunci cand venea statea mai mult cu rudele decat cu mine) si incepusem sa ma satur. Plus ca relatia era sub semnul intrebarii din prisma viitorului, in sensul ca el nu putea veni in acelasi oras cu mine, eu nu ma puteam stabili in Bucuresti, iar in felul asta am fi stat la distanta forever. Nu au existat neaparat gelozii, dar atunci cand ti-e lumea mai draga (de sarbatori, de ziua ta, vara, cand e cald si frumos si ai chef sa iesi), nu il ai pe celalalt langa tine. Iar in timp devine extrem de frustant. Oricat am zice, telefoanele, mess-ul, skype-ul nu pot inlocui partenerul. POATE merge daca: exista o "baza solida", adica ai ceva luni/ani de relatie, exista niste sentimente profunde si serioase, iar situatia la distanta e temporara, adica ai certidudinea la ca un moment dat se va intoarce sau veti fi impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de sinceritatea si increderea care o au cei doi, unul in celalalt.De obicei, foarte putine asemenea relatii se si fructifica.

| AndyLavy a răspuns:

Da. am avut o astfel de relatie timp de 2 ani si ceva, si nu a mers. pentru ca eram mici si porsti si distanta era foarte mare. in fine. acum am o alta de 3 ani de zile, si ne intelegem perfect, ne iubim mult avem incredere unul in cealalt si ne vedem o data pe luna, in vacante, cam asa. a fost greu la inceput insa ne-am obisnuit, si continuam pentru ca stim ca in viitor vom sta impreuna.
vei auzi foarte multe lucruri despre astfel de relatii. cel mai bine este sa incerci si sa vezi cum e, macar o data in viata, eu zic, ca merita. poti fi mai fericit intr-o astfel de relatie decat intr-una in care te vezi zilnic cu persoana de langa tine. acum depinde mult de personalitatea pe care o ai, unii oameni pur si simplu sunt facuti pentru asa ceva, altii nu. nu exista un adevar universal valabil. eu sunt fericita in relatia pe care o am, si pot spune, ca in afara de faptul ca mi-as dori sa imi vad iubitul mai des, nu-mi pot dori nimic mai mult.
Atunci cand iubesti persoana respectiva din tot sufletul, distanta nu mai este un obstacol atat de mare precum pare la inceput.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Imi pare ca esti un pic indecisa daca "sa te bagi" sau nu intr-o relatie la distanta. Important e ceea ce crezi si simti tu. Nu poti lua o decizie pe baza a ceea ce i s-a intamplat lui x sau y. Situatiile difera,sentimentele, conceptiile, etc. Se poate totusi sa fii doar curioasa sa aflii mai multe despre relatiile la distanta happy In acest caz, ca sa raspund curiozitatii tale, pot spune ca m-am implicat intr-o relatie la distanta acum ceva vreme si a mers chiar bine happy

| gazza01 a răspuns:

Eu sunt momentan intr'o relatie la distanta, de 6 luni! Este frumos happy Sunt frumoase sentimentele care iti apar atunci cand intalnesti pers respectiva dupa ceva timp (ex 1 luna) si despartzirea... e grea dar speciala happy Stii, nu e ca si cand va vedeti zilnic sau regulat. Pe de alta parte, parca imi e greu cand alte fete ies cu prietenii si eu stiu ca nu pot din cauza distantzei. Intre mine si prietenul meu e o distanta de 140 km. Si app` ne merge bine, pot zice, cu mici certuri...

| Sfinnx a răspuns:

In momentu de fata..sunt intr-o relatie la distantaEl fiind din Arad, eu Mures.Intre noi fiind 3 ani diferenta.el 17, eu mai mica.Sincera sa fiu nu iti recomand pentru ca..stii toata lumea se plange de astfel de relatii. Vrei sa stii dc? Pentru ca doar cand stii ca persoana pe care o iubesti nu poate fii langa tine.
Iar la distanta e greu.pur si simplu, dar daca exista iubire adevarata nu e pb.Si recomandabil sa va vedeti de cel putin 1 data pe luna.
Suntem de 7 luni impreuna si merge perfect aproape.dar parca uneori de plictisesti si simti nevoia sa cauti pe cineva aproape, oricat de greu ti-ar fi.
Odaata si o data tot se va termina, pentru ca rar sunt relatii de genu` care sa tina..Parerea mea.

| Siimiiiiii a răspuns:

Am fost eu intr-o relatie la distanta si nu a durat prea mult deoarece el s-a intors in tara si nu aveam cum sa continuam relatia, eu in strainatate el in Romania nu ar fi mers, dar cat timp a fost si el aici ( intre noi era o distanta de 80 km) a fost frumos, vorbeam tot timpul la telefon, sincer imi pare bine ca am avut si o relatie la distana...