| c0pil1n a întrebat:

Respir foarte greu si am dureri in zona pieptului cand ma gandesc la ea.
Am o relatie o cunosc de 9 ani si am fost cei mai buni prieteni iar de curand aproximativ 4 luni suntem impreuna.
A avut o relatie si eu tot una in aceasta perioada.
Ma gandesc la ea chiar ieri ne-am despartit. Durerile sunt de vreo 2 saptamani. A spus ca nu vrea sa sufar din cauza ei de aceea a decis sa punem punct.
Dupa ce ne-am despartit ieri am simtit ca o pace in interior am reusit sa respir si sa nu mai am dureri.
Dar cand ma gandesc la ea parca am o apasare si respir din nou greu.
O iubesc foarte mult si nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma cu un sfat va rog!
Sunt mai gelos de felul meu.
Ea sta cu un barbat de vreo 4 ani dar nu-l iubeste si nu poate sa scape de el. Nu e iubire intre ei.
Ma doare ca stiu ca o face cu el si o iubesc foarte mult.
Imi spune ca o face de 2 ori pe luna maxim. ea are 32 el 38

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Omule, treci peste. Daca s-a despartit de tine este o proasta iar acum vrea sa scape de ala cu ajutorul tau, tu esti prostul daca o si ajuti.
Nu mai pierde timpul cauta ceva normal cu cineva serios

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ce motive are sa nu reuseasca sa se desparta de barbatul ala?

| MPersephone a răspuns:

Incearca sa accepti ca nu poti decide cine sa te iubeasca si cine nu. Durerea asta e una reala, te inteleg. E bine sa faci o pauza de la tot, sa lasi sa doara, apoi sa ai timp pentru tine. Nu te intoarce la situatii toxice, la persoane care nu iti pot oferi lumea. Odata ce te vindeci putin, viata va prinde forma si culoare din nou.
Poate durerile vin de la anxietatea pe care situatia o cauzeaza. E imposibil sa nu te gandesti deloc la ea, dar tu incearca sa limitezi modul in care te gandesti la ea. Curata gandurile, si vei curata si inima. Fii tu stapan pe viata ta si nu o lasa pe ea sa o controleze. Numai bine!

| DonGiani a răspuns:

Anxietate, atacuri de panica. Sănătate.

| Doctorteamo a răspuns:

Baga un pai