| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Revin cu aceeasi intrebare dar am dat mai multe detalii sa intelegeti mai bine. Din nou dau funda pentru un raspuns interesant cu argumente. Daca iubitul meu e mai mare ca mine cu 10ani(eu am 15ani) automat vrea doar sex? Am incercat sa vorbesc cu el si mi-a zis asa :,, crede-ma ca m-am prins inca de la inceput ca esti virgina.Adica o fata timida si retrasa ca tine nu putea fi altfel.Si inca ceva sa stii ca nu m-am combinat cu tine pentru sex ca nu sunt obsedat de sex si daca asta vroiam imi gaseam una care era mai mare." si cand a aflat ca fratemiu nu e de acord cu rel noastra(el are 23ani) mi-a zis,, eu il inteleg ca e ingrijorat si ca iti vrea binele dar si eu iti vreau binele" si daca incerc sa aduc vorba(prin aluzii) imi spune,, lasa tu astea ca esti inca mica o sa ai timp si pentru astea". Eu nu vreau sa fac sex cu el. Ce credeti zice doar asa toate astea sau chiar e un baiat responsabil? Mi-a povestit mai demult ca a avut o prietena de 13ani si aia l-a intrebat daca vor sa,, si-o puna" si el a zis ca doar nu era prost sa refuze si apoi parintii fetei l-au dat in judecata dar a castigat procesul pentru ca tipa a declarat ca a facut totul de buna voie. Oare s-a schimbat sau vrea sa profite de mine? Si inca ceva : cand ma saruta nu se multumeste sa ma sarute pe buze adica se joaca cu mainile, ma tine in brate ma mangaie pe picior. Ce credeti? funda

P. S : ne-am intalnit doar o data si ce mi-a spus mi-a spus decat pe mess/mesaje.La prima intalnire a facut tot ce am povestit(oricum vorbisem la telefon si ma asteptam sa ma sarute chiar daca era primul sarut). L-am rugat sa nu fumeze in preajma mea pentru ca mi-e rau de la fumul de tigara si a fost afara si a fumat o singura tigara(el fumeaza cate un pachet pe zi) iar cand a vrut sa fumeze un prieten de-al lui l-a rugat sa nu fumeze langa mine.Nu vorbeste urat in preajma mea(decat o data la tel s-a enervat si a injurat dar fata in fata nimic si nu m-a injurat pe mine ci pe altcineva). El a vrut sa vina sa-i cun pe ai mei dar nu vreau eu de teama sa nu-l accepte.

Răspuns Câştigător
| Rihanna a răspuns:

Da voi chiar n'ati mai vazut o relatie intre un barbat si o femeie intre care exista o diferenta de 10 ani? sunteti culmea... bunicii mei sunt in situati asta, si sunt batrani si tot impreuna.si cunosc f multe persoane. da, ea are 15 ani, e micuta. dar poate stie sa aiba grija de ea.nu te mai stresa cu intrebari din viata ta personala pe site'ul asta pentru ca numai tu stii cum e el, cum esti tu.noi nu stim, noi ne dam cu parerea. ce sfaturi pot sa 'ti dau eu...pai,sa ai mare grija de tine, sa incerci sa il cunosti cat mai bine, nu te lasa dusa de val, analizeaza totul la rece.si cu sexul. o sa faci pasul asta cand simti tu ca e momentul, cand o sa iubesti si o sa ai incredere in partener.nimic din ce nu vrei tu nu se va intampla, deci nu'ti mai face griji.si altceva.nu poti sa vorbesti cu mama ta? ea ar fi cea mai in masura sa te ajute, sa-ti dea sfaturi. ea te cunoaste cel mai bine si a trecut si ea prin perioada prin care trecem noi.incearca

16 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Problema nu o constituie diferenta de varsta de 10 ani ci faptul ca tu ai 15.Esti inca un copil chiar daca o sa ma contrazici spunandu-mi ca la aceasta varsta si in aceste vremuri fetele sunt mult mai emancipate.
O alta mare problema o constituie "antecedentele"acestui individ care a mai avut o relatie cu o minora de 13 ani toata situatia incheindu-se cu un mare scandal. Tu chiar cauti pericolul cu lumanarea? Crezi ca un astfel de individ te va privi cum cresti si te va mangaia pe frunte? Nu fi naiva si nu te lasa atrasa in plasa unui individ care stie exact ce vrea. Ce iti spune tie acum le spune tuturor celor care stau sa ii dea atentie. Mi se pare un individ periculos manifestand atata atentie fata de copile, usor de cucerit si sedus.Asculta-ti fratele pentru ca el cu siguranta stie ce ii poate capul!

| Marijuana a răspuns:

Unii ma faceti sa cred ca sunteti niste COMUNISTI! Dar aveti dreptate.Ai 15 ani iubitha lasa`l ca nu e tine.Si eu aveam vreo 13-14, am fost cu un baiat vreo thinking 7-8 luni,[el avea 20 si ceva, dar mie imi spusese ca are 19, nu arata de mai mult, d`asta l`am crezut]prima data, tot asa ca nu cere el mai mult astea ca sunt mica, pe urma cand credea ca am prins incredere in el sa vezi ce "ganduri marete" avea baiatu`. Cand ne-am despartit s`a lasat urat, ma ameninta ca ma spune alor mei[ei nu stiau]. Lasa`l iubita cauta pe cineva de varsta taoh go on, nu se merita[-x.Nu-ti cauta probleme. Te pupz si ai grija de tine:*>big grin

| Acvila a răspuns:

Buna...
Ai tai sigur nu-l vor accepta.Pentru ca tu esti mult prea mica sa fii cu un tip de varsta lui.Fii sigura ca el se gandeste numai la momentul cand o sa ti-o traga. Daca i s-a mai intamplat chestia asta, fii sigura ca nu s-a schimbat. Oamenii nu se schimba.Si tot ce iti spune, gen" eu te astept cand vei fii gata si chatterbox bla bla bla, e doar de fatada, ca sa nu te sperie.
Mai bine indreapta-ti atentia spre un tip care e mai apropiat de varsta ta. Succes.

| Gigiku a răspuns:

Chiar ca... ce i-ai putea oferi tu? Crezi ca el sta pe site-uri gen TPU sa se intereseze ce sa faca cu u? Lasa sentimentele la o parte si fi indiferenta. Doar persoana ta conteaza! Viitorul tau!

| DenisaMetal a răspuns:

Renunta el poate fi un pedofil mai sunt baieti pe lume nu are rost. Si inplus el stie vrea doar o aventura de la o fatita si apoi iti face valiza si pa, cam asa vine.Mai bine cautati unul mai de varsta ta la cel putin cu vrei 3-4 ani mai mare nu cu 10 bafta :*

| Karamel a răspuns:

Parerea mea ca baiat de 23 de ani... iti spun sa renunti de acum la el pentru ca stiu ce vrea un baiat de varsta asta si tu nu ii poti oferi + cu cat stai mai mult, cu atat te atasezi mai mult de el si o sa ai de suferit din cauza asta... e cam mare diferenta de varsta ( nu conteaza intotdeauna varsta, dar la varsta ta e prea mult o relatie de o asa distanta de varsta parerea mea, pentru ca tu esti timida, iar el poate vrea sa profite de tine, neavand experienta, etc)

| Liviu a răspuns:

Uh imi plac asemenea fetite care pun botubig grin
Sincer nu e de tine gasesteti unu de varsta ta
O data si o data ii vei da ce va vrea'
Ori iti va propune ceva mai nasollaughing
Daca vrei sa ramai virgina va atenta la alta gaurica
-.-
Pe romaneste te va vraji cu vrajeli ca el nu sta fara sa "mardeasca" nimic
Chiar daca el te inseala ^^
Sunt constient de asta si bag mana in foclaughingCa nu asteapta omu ala dupa tine pana ii dai tu ce vrea sau daca ii vei dalaughing
Insa isi incearca noroculaughing

| Alexa_4801 a răspuns:

Nu e bine sa mai continui.gandeste`te ca are 25 de ani si oricum o sa vrea sex. poate nu acum.si peste 2-3 luni tot o sa inceapa sa-ti bata apropourihappy in legatura cu asta.si cel mai bine ar fi sa iti gasesti pe cineva mai mik la anii tai.care sa te accepte si fara sextongue

| Maya. a răspuns:

Renunta. Din ce spui, observ ca nu e pentru tine.Pe bune acum, ce i`ai putea oferi tu, o fetita de 15 ani.Chiar crezi ca vrea ceva de viior cu tine, el avand 25 ani? E constient de faptul ca pana la urma vei ceda si ii vei da ce isi doreste fiecare baiat. Apoi iti inmaneza papucii.

| Fleur a răspuns:

Ai grija cu persoane pe care le cunosti pe internet. Iti pot face rau. Chiar daca vorbiti mult, el poate sa aiba o cu totul si cu totul alta viata. Vezi ce faci, sa nu iti para rau. Daca e sincer...atunci e ok sa fie asa cum zice el. Dar un baiat nu poate iubi o persoana pe care a vazut-o o singura data. Si un baiat care nu iubeste nu prea e dispus sa astepte sa te culci cu el. Ai foarte mare grija.

| Aiwendil a răspuns:

Renunta la el.Sincer.Cand esti indragostit iti doresti din tot sufletul sa impresionezi persoana de langa tine.Asa face si prietenul tau.Fratele tau are dreptate.Ai toata viata la dispozitie pentru dragoste.Chiar crezi ca e dragut, dulce si ca ii pasa de tine? Eu sincer nu cred asta. Un om normal, un barbat normal nu se cupleaza cu o fata de 15 ani.Corectez.Un om normal la minte nu se cupleaza cu o fata de 15 ani.Serios! Sunt sigura ca vrea sa profite de tine pentru ca esti naiva, indragostita si o prada usoara.Eu una daca s-ar indragosti unu de mine de 25 de ani l-as da in judecata fara vorba cum au facut parintii fetei aceleia. Poti sa ai o relatie cu cineva mai mare cu 10 ani decat tine atunci cand esti constient.Cand stii care sunt riscurile.Bye!

| ionik_1763 a răspuns:

Mai, eu zic ca poate sa-ti ofere mai multe (e trecut prin viata nu ca toti pustii astia)
E bine ca nu te preseaza...cand te saruta vrei sa'si tina mainile la spate? uitat'te si tu prin filme sau la altii unde se pun mainile.
Daca vezi cumva ca face ceva nepotrivit (care'ti da de banuit)
Mai e o varianta...tocmai ca are experienta stie cum sa suceasca mintile, incearca sa te faca sa ai incredere in el (poate sa se schimbe doar sa obtina de la tine ceva (stii la ce ma refer)
Pana la urma de tine depinde si de ce'ti spune inima
Sper sa fie de treaba big hug

Sa traiti pana la adanci batraneti

| naruto_3074 a răspuns:

Uite id meu si vorbim mai multe acolo happywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du`te si impuscate laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dewtza, probabil ai vreo frustrare legata de sex sau de baietii mai mari ca tine.Ar trebui sa observi daca ce face acest baiat este doar teatru, adica prima impresie(e in avantajul lui sa fie buna)sau e sincer.De obicei ar fi bine sa fii tu matura(desi la 15 ani...)ca sa fii cu cineva de 25 (pentru ca oricum, diferenta dintre voi e vizibila). Iar in legatura cu sexul, se va vedea la momentul potrivit. Si ma refer la vorbe de genul"Daca m-ai iubi, ai face-o cu mine". Ei bine, sper sa nu se ajunga la aceasta vorba.In orice caz, daca se intampla, raspunsul este clar."Daca m-ai iubi, m-ai astepta."Casa de piatra.

| allynutzz a răspuns:

Stii vorba aia "dragostea nu are varsta" asa ca nu ai de ce sa renuti la el atata timp cat relatia merge bine. Nu te lasa influentata de alte persoane tu stii cel mai bine. si daca te simti pregatita si crezi ca el merita. se poate ajunge si la sex. why not? Tu stii cel mai bine. Mult noroc! happy