| Cristina_7964 a întrebat:

Revin cu aceiasi intrebare, am luat postinor2 si acum imi intarzie menstruatia destul de mult(8 zile) credeti ca e de la pastila? cam am toate simptomele cum ca ar trebui sa-mi vina. cat mai multe pareri, sfaturi, va rog!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai fost la ginecolog la consultatia obligatorie de la o luna (cea cu ecografie), insemna ca nu esti insarcinata si sunt doar reactii adverse de la Postinor. Ginecologul care ti-a prescris-o si care te supravegheaza in aceasta perioada iti poate recomanda un tratament care sa limiteze efectele adverse si sa te asigure ca n-ai sa ai sechele dupa administrarea postinorului.

| Brandusha16 a răspuns:

Eu stiam ca de la postinor iti vine menstruatia mai devreme, nu ca intarzie. Mie mi-a venit cu 5 zile inainte de termen big grin.