| W a întrebat:

Revin cu o intrebare despre relatii. De cateva zile ma place un tip. Eu nu pe il plac pe el. Si vrea sa fim impreuna. cea ce ar fi putin cam ciudat pentru ca nu-l plac si nu vreau sa fiu cu el (:. Toti isi bat joc de el. Iar cand prietenii mei au aflat ca ma place [eu nu pe el]. Au sarit pe mine cu batai de joc. Azi la telefon m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. I-am zis ca in principiu nu. Mi-a zis sa ma mai gandesc si sa-l sun. Ma tot intreaba "vrei sa fim impruna". "de ce nu vrei?". "e asa rau?" etc. Vreau sa scap de asta! Vreau sa-i zic frumos ca nu vreau sa fiu cu el, dar sa nu-l ranesc. Ce sa fac? Ce sa-i zic?! Fundaaa (:

Răspuns Câştigător
| UninspiredName a răspuns:

1. spune'i ca placi pe altcineva
2. spune'i ca ai trecut printr'o despartire grea si nu mai poti sa fii cu altul asa curand sau spune-i ca tipul semana cu el...(diverse...nu ma injuratongue )
3 supunei ca ai deja pe cineva
4 spune'i ca esti prea ocupata cu scoala ca sa fii cu el
5 spune'i ca nu e genul de baiat pe care il placi... oricum daca nu il placi nu trebuie sa te simti vinovata pentru ca ti s-a intamplat si tie sa nu fii cu baiatul pe care il placi, asa ca...

2 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Doamneee exact prin asta am trecut!
tot asa era un tip care era mai fraier de felul lui si isi bateau joc de el etc si ma intreba daca vreau sa fiu cu el si pan la urma am zis da ca ma enerva angry si apoi imi era si scarba sa ies cu el ca apoi radeau de mine etc
eu zic sa nu faci greseala asta daca nu iti place de el si zii in fata nu ca nu ma atragi si chestii de asea
propune-i sa fiti prieteni daca vrea ceva mai mult refuza si gt at wits' end
succes si ai grija

| Annonimu a răspuns:

Deci ui asa ceva am patit azi am vrut si eu sa pun asa o intrebare... da am vazut ca ai pus intrebarea chiar vreau sa vad raspunsurile poate ma ajuta