| anonim_4396 a întrebat:

Revin,de data aceasta cu o intrebare mai grava daca pot sa spun asa.Imi plac fetele.Am avut relatii cu ele si chiar imi plac foarte, foarte mult! Problema e ca, imi plac cateodata si baietii! Am avut cateva experiente acolo cu baieti si cu barbati chiar daca pot spune asa.De exemplu era unu de 30 de ani care facea sala si arata super hot si mi-a facut o...intelegeti ce vreau sa spun si mi-a placut ba pot sa spun ca o facea mai bine ca o fata.Am o ruda in familie care e gay si am vorbit cu el si a recunoscut.Insa eu nu sunt gay,dar este posibil sa fiu bisexual macar sau sa am inclinatii bisexuale? Tin sa precizez ca imi place negrul,imi las cateodata parul lung si il fac si cu placa iar altii spun cateodata ca arat ca o fata, ceea ce din contra sincer, imi place si nu ma deranjeaza.Si alte experiente cu alti baieti si cate, dar ma simt putin atras de cei care sunt emo sau ma rog se imbraca emo de tineri ca astia.Ce credeti? Am inclinatii bisexuale sau trec prin niste faze de experimentare? A si am 22 de ani chestiile astea ma atrag de cand aveam vreo 16 ani cred.Nu imi este rusine sa spun, de ce sa-mi fie? Insa sunt 100%sigur ca nu sunt gay, insa daca sunt bisexual asta e cu totul alta chestie care ma intreb si eu chiar acum.Voi ce credeti? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Cu siguranta esti bisexual cand simti ceva pentru amandoua sexe, ai si experimentat cu amandoua si iti place si te atrage enorm de mult. Ma bucur ca stii ca nu ii nimic in neregula cu asta, ce simti tu pentru cineva, sa ajungi sa iubesti o persoana indiferent de sex face asta sa fie ceva normal chiar daca altii nu inteleg. Probabil o sa ai anumite probleme cu anumite persoane din jur, da sa nu lasi asta sa te descurajeze niciodata, ii ceea ce simti tu si oameni care nu o sa accepte asta ii fiindca nu realizeaza ce inseamna de fapt. Stii si tu ca ii greu cateodata sa explici exact ceea ce simti si cealalta persoana sa inteleaga total. Chiar am o prietena buna ce ii bisexuala, si mi-a spus ca ii atrasa de amandoua sexe ca si cum ii ceva super normal, si ma bucura asta fiindca de fapt ii ceva normal si lumea trebuie sa inceapa sa accepte asta, mai ales la noi in Romania. Esti bisexual fiindca esti atras de amandoua sexe si ai experimentat cu amandoua fara sa ai nici-o problema, poate tii mai usor sa te indragostesti de un barbat si de aia consideri ca ai putea fii gay, dar daca te poti indragosti si de o fata inseamna ca esti bisexual. Sper sa te ajute si sa fii foarte fericit pe viitor cu oricare sex vrei tu. Acum o sa realizezi tu pe viitor ce ii mai bine pentru tine si ce vrei cu adevarat, tot timpu sa te increzi in ceea ce simt si nu in ce spui ce-i din jur. Sper sa te ajutewinking.

21 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Faptul ca ti-a facut unu o...si ti-a placut nu inseamna ca esti bi, dar daca iti face placere sa saruti si sa ai aventuri cu barbati, atunci e clar!

| Morenna10 a răspuns:

Esti bi dar stai calm ca nu e nimic in neregula cu asta

| DeathIncarnate a răspuns:

O Doamne, ai reusit sa ma scarbesti in seara asta... tine dracu asta pentru tine sa nu te prinda niste baietii si sa iti rupa coastele nene...yuk

| anonim_4396 explică (pentru DeathIncarnate):

Nu stiam ca traim in evul mediu laughing. imi imaginez ce "barbati" bat un gay, le e frica de barbatia lor sau ce? ce patetic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt gay man.Am zis doar ca, cateodata ma simt atras si as incerca sa fac ceva si cu baieti, si am facut.A si apropo de fosta prietena? Ne-am revazut iar, ne-am sarutat calumea pentru ultima oara si am stabilit sa ramanem amici si sa uitam totul.Acum chiar simt ca am uitat absolut de ea si ca s-a sfarsit totul, ma simt liber si imi pare bine ca sa sfarsit.Mersi man, de sfaturi chiar daca esti uneori critic si cicalitor!happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"chiar daca esti uneori critic si cicalitor" mersi laughing

| DeathIncarnate a răspuns (pentru anonim_4396):

Patetic? Nu prea vad nimic patetic,daca tu vezi este strict problema ta,si apropo nu stiu unde te crezi tu ca traiesti,dar asta este Romania, nu America sau mai stiu eu ce dracu visati voi, aici mi se pare mai mult decat NORMAL, ca toata lumea sa fie normala, nu poponari si alte specimene.

| anonim_4396 explică (pentru DeathIncarnate):

E "normal" pentru ca asa sunt majoritatea incuiatule laughing. du-te si pupa picioarele la popa, am uitat ca voi suneti ipocriti din nastere.

| mihai69 a răspuns:

Ești clar bi.

| neutrino a răspuns:

Sa fii sanatos dar nu ne-ai spus: in relatiile cu barbatii, esti fetita sau baiat?

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Baiatul,multumit?laughingSi oricum ce iti pasa tie ce sunt? Sau poate vrei ceva si nu stii cum sa zicilaughing

| minrest a răspuns:

Khalim, ia sa incercam putina rigoare in gandire, bisexualitatea asta e ceva homosexual, pentru ca un heterosexual e atras de sexul opus, doar un homosexual are sens sa spui ca e atras SI de sexul opus. Tu insa nu esti homosexual, pur si simplu ai avut experiente homosexuale si ti-a placut pentru ca ti s-a manevrat organul placerii. Urmatoarea faza ar fi imprimarea, dupa aia nu mai ai scapare si ai deveni un gay pagubos, cu probleme psihice si nervoase, cu relatii efemere, traind numai in scandaluri cu fosti parteneri, fara familie si, conteaza si asta, brutalizat si discriminat in permanenta. Nu face asta, frate, eu te-am citit, esti un tip sensibil, delicat, esti si inteligent, ramai hetero ca sa o duci si tu mai bine. Identitatea sexuala iti e in pericol, renunta sa faci sex cu barbati, asta e tot. Te salut si o zi buna.

| SkyPilot a răspuns:

Din ce descrii esti bi. 6 ani reprezinta cam mult pentru faze de experimentare. La varsta ta de obicei incepem sa ne uitam dupa ceva mai stabil.
Ai grija ca in Romania poti sa ai probleme, tine chestia asta pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai grava decat freaza ta nu poate fi nici o intrebare! Nu a trebuit sa citesc intrebarea ca sa imi dau seama instantaneu ca esti genul care se indeasa la lorgean, in cazul tau, o poza chiar face cat o mie de cuvinte.

In alta ordine de idei, dosniac sau nu, e viata ta si faci ce vrei. Nu conteaza in care concept te incadrezi, homosexual, bisexual, trisexual sau monocrom! Conteaza sa-ti traiesti viata si sa obtii ce e mai bun din ea incercand sa ranesti cat mai putini oameni din jurul tau.

| Țoglă a răspuns:

Doar ține asta pentru tine și petrece mai mult timp cu fetele.

| DeliaCute a răspuns:

Cristi din Banat, ce cauti aici, maica? laughing)

| GgAnett a răspuns:

De ce sa nu iti placa sexul de care apartii? Eu fiind fata simt ca femeile sunt foarte incitante si senzuale si daca ar fi dupa mine as intretine relatii sexuale cu o femeie oricand. Sexul frumos pentru mine il reprezinta femeia, poate pentru ca si eu sunt una. Dar nu as putea renunta niciodata la barbati, oricat de atrasa as fii de femei, mereu voi prefera sa am relatii cu un barba, fiindca e mai intensa chimia, si daruiurea unui barbat este de neegalat. Fa ce simti experimenteaza, iar dupa aceea iti vei da seama fara de ce nu ai putea fii.

| 4cidr41n a răspuns:

Te atrag ambele sexe. Faze de experimentare nu prea e vorba ca dupa cum zici si tu te simti asa de la 16 ani. Cum vorbim de 8 ani nu as mai numi asta "o faza". Poti fi bisexual, bicurios, etc. Eticheta e mai putin importanta. Ce e important e sa te simti bine in pielea ta si sa te accepti.

Daca lumea ar spune despre tine ca esti bisexual te-ai simti jignit pentru ca nu ar avea dreptate sau din contra, inteles?

Daca simti ca vrei sa te incadrezi undeva cauta "Kinsey Scale of Sexual Behaviour"

| JIGHIRUS a răspuns:

Normal ca esti bi! atât timp cat umbli si cu fete si cu baieti! Ce nu înteleg eu ce iti place tie la un barbat! ai nevoie de o fata\ femeie sa te rupa! Încearcă una mai invarsta! Are ce te invata!