| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... Am si eu o intrebare. Deci, este un baiat la mine in clasa pe care il plac... Si nu stiu daca el ma place.
Cum sa spun, eu sunt o fata care se tine de scoala si pana acum nu am mai avut un iubit ( am 14 ani iar el face aproape 15 ), am considerat dragostea o prostie pana m-am indragostit de el.
Totul a inceput cand l-am visat de 3 ori la rand, zicand ca ma place. Uitati unul dintre vise: eram la scoala iar toata lumea se holba la mine ( nu stiu de ce ), cand deodata vine si ma saruta pasional baiatul de care-mi place. Mentionez ca in toate cele 3 vise m-a sarutat. Nu prea le-am dat importanta, pana am ajuns fata in fata cu el ( am avut un *mini heart-attack*). Zile intregi am vrut sa-l uit, dar pe masura ce voiam sa-l uit cu atat mai mult imi placea de el. Dupa, m-am dus pe net la dictionar de vise, si am vazut ce inseamna sarut: ca te indragostesti. Bun, am acceptat faptul ca-l plac... Dar acum intrebarea e: el ma place?
Eu nu fac nimic ca sa-l atrag, dar ne intelegem foarte bine impreuna si vorbim. Cateodata, mi se pare ca este gelos ( eu mai stau si vorbesc si cu alti baieti, ma imbratisez cu ei, ca fratii... ). Sau la sport, cand alergam ( iar el in ziua aia nu facea sportul ), de fiecare data evita sa se uite la mine. Adica, in ora de sport profu' ne-a pus muzica Gangnam Style si toti am inceput sa dansam, unii mai retrasi altii mai voiosi. Eu stiam sa dansez, si toata lumea se uita la mine, mai putin El, care ma evita.
In pauza, eram cu el si cu inca un prieten. Trece pe langa noi Ex-a lui, la care el zice "Dumnezeule!". Eu l-am intrebat "daca iti place de ea de ce nu sunteti impreuna?", iar el nu mi-a raspuns, sau a zis ceva ce n-am inteles.
In plus, eu sunt cam timida si nu vreau sa fac primul pas. Daca am fi intr-o relatie, ce-ar trebui sa fac? Nu stiu cum functioneaza relatiile, deci niste sfaturi ar fi bune. Adica, trebuie sa-l numesc "iubire", sa-l las sa copie la teste, sau sa merg cu el peste tot, chiar si in pauza?
Deci repet: credeti ca ma place?

4 răspunsuri:
| ghinionistul112 a răspuns:

Eu zic ca te place dar nu are curajul sa-ti spuna inca si inca nu e pregatit... dar tu incearca sa-l testezi cu privitul si semnele de da de inteles ca te place...

| alina是最热 a răspuns:

Deci si eu sunt in aceiasi situatie merg cu ei acasa (are un frate geaman) si vorbim pe facebook si lascoala ne zicem bbf glumim din astea. dar nu stiu daca asta nu e decat ca ne intelgem si nimic mai mult. SUFAR mult.

| Anne1994 a răspuns:

Pai daca rade la glumele tale, zambeste, incearca sa iti atraga atentia. te priveste. s-ar putea sa te placa.
Eu zic:
-sa fi indiferenta[pentru ca atrage]
-sa nu razi tot timpul la glumele lui
-sa fi mai misterioasa
Asa il vei atrage, il vei face sa fie mai curos.
P.S.: daca iti cere prietenia, lasa-l macar o ora sa astepte raspunsul[nu te arunca]
Sper sa iti fie de folos:*
Bafta

Răspuns utilizator avertizat