| anonim_4396 a întrebat:

Roxana s a indragostit de un baiat acum 2 luni.acesta era impreuna cu o colega de a ei, dar totusi nu o lasa in pace.peste un timp acesta s a despartit de colega ei si a inceput sa mi faca avansuri, desi nici inainte nu ma lasa in pace.nu era nikio diferenta.intr un sfarsit a hotarat sa i dea o sansa.acesta nu prea a luat o in serios(sansa). s au intamplat multe lucruri frumoase intre ei, dar pacat ca erau frumoase doar pentru ea. el doar profita de naivitatea ei. s au despartit, apoi el iar ii trimetea msg de dragoste, insa ea incerca sa nu le ia in seama.pana la urma acesta a convins o din nou sa i mai dea o sansa.bineinteles ca si de sansa asta a profitat. apoi a urmat o alta despartire.acum este impreuna cu o fata pe care o credea roxana ca e una din prietenele cele mai bune. ce credeti ca ar trebui sa faca ea? dar cum ar putea sa l faca s o lase in pace? un sfat.pls,pls

Răspuns Câştigător
| asdgfhresry a răspuns:

Desi e complicat sunt solutii. Ma gandesc sa il faca sa creada ca are deja prieten. Sau sa ii zica pur si simplu ca nu ii mai place de el. Si ca s-a saturat de ell... si ca vrea sa o lase impace etc. Sa il faca sa planga deoarece el a profitat de roxana si ca e un mare prost cocalar(scuze ca am zis) si ca el nu simte nimic pentru ea... Sper ca te-am ajutaat big grin

2 răspunsuri:
| Te besk a răspuns:

Apropo dar de ce nu te ochupi de treburile tale, lasa-i i pace!

| didodu a răspuns:

Pai cunosc si eu un caz de genul acesta (chiar colega mea de banca). Baietii din zilele noastre nu mai sunt ca inainte, acum sunt doar profitori.Am inteles faptul ca este indragostita, dar expplica-i si prietenei tale situatia si fa-o sa o inteleaga. sfatuieste-o sa nu ii dea atentie acelui baiat.arata-i alt baat dragtz din anturajul tau... unul pe care tu il cunosti bine si care nu are prietena. unul care crezi ca nu ar face asa ceva. daca s-ar placea si ar fi impreuna poate ca acel tip si-ar da seama ca nu are valoare. eventual arata-i lui o fata sexy care i-ar placea. poate asa o va lasa. sper ca sfatul meu sa mearga.