| IoanaStefania a întrebat:

Ieri m-am despartit de prietenul meu. Banuiam de cateva zile ca asta se va intampla foarte curand. Eram de 15 zile impreuna. Lui ii era frica sau nu stiu ce ca sa-mi spuna ca se desparte de mine, asa ca a trimis un baiat si mi-a spus "fara sentimente, dar se desparte de tine." Eu il iubeam si inca il mai iubesc. Chiar astazi am avut o activitate in clasa si el vorbea cu un baiat. Tot zicea "n-am curaj sa-i zic" / celalalt "ioanei?" / el [fostul`] "da". Si am mers la biblioteca si a venit si dirigintele. Tot incerca sa-mi spuna ceva, dar sincer nu stiu daca era de bine sau rau. sad Dupa ore, o colega s-a dus langa ei si nu stiu, baga minciuni pe acolo. Dar el nu o credea. E cea mai rea fata din clasa. Eu eram cu o colega si tot incerca sa-mi spuna ceva. Dar n-a reusit. straight face Si acum cel cu care vorbea in clasa imi zice ca el a fost cu mine de pliciseala si acum iubeste pe altcineva. Dar stiu ca el ma iubea si poate inca ma mai iubeste. Ma mai iubeste sau nu? sad Si oare mai am vreo sansa cu el? crying

10 răspunsuri:
| AndddRu a răspuns:

De ce noi fetele trebuie sa ne umilim mereu straight face?
Sa le aratam baietiilor, ca dupa despartire, noi stam in casa, suferim, plangem, si ei se distreaza. DACA te iubeste, va veni singur la tine straight face.
Adica, cred ca nu esti ultima fata, sa nu mai gasesti pe nimeni. Si eu sunt in aceeasi situatie, dar incerc sa fiu tare, nu vreau sa ma injosesc in fata nimanui.
Cius.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna sincer imi pare rau dar se pare ca nu vrea sa fie cu tine cred ca prefera pe altcineva dar ar trebui sa aveti o discutie amandoi si sa il intrebi daca te iubeste si daca e vrea sa fiti impreuna iar daca nu va vrea sa fiti va trebui sa nu il mai bagi in seama sa iti vezi de treaba ta fiindca o sa ajungi sa suferi si nu e bine...vezi ce reiese din discutie daca e sa fiti impreuna veti fi daca nu va vrea gaseste-ti pe altcineva si sigur te va face fericita...fi curajoasa deoarece viaa mere inainte si vei gasi fericirea fiindca fiecare isi gaseste perechea potrivita fie mai devreme sau mai tarziu! bafta!

| Amelya02 a răspuns:

Buna!
In primul rand, fraza era ' fara resentimente'
In al doilea rand cred ca discutia aia intre el si colegul era planuita, nicidecum o coincidenta.
Incearca sa vorbesti cu alti baieti, ca sunt destui, pe fostul lasa-l in plata Domnului, nu cauta impacare ca esti fata, respecta-te. nu te injosii.
Cu parere de rau, baiatul a vrut doar sa se joace ( cum sunt in majoritatea cazurilor ) iar tu, ti-ai facut sperante si sentimente.
fa un efort si ignora-l complet!

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Deci eu spun sa mai discuti cu el si sa-i spui sentimentele tale pentru el, si in acelasi timp sa le afli pe a le lui pentru tine... Oricum bafta si sper ca te-am ajutathappy

| mikilaina a răspuns:

Http://www.topexperti.ro/......-sufar_446 Sper sa te ajute acest articol. Poti discuta si cun psiholog si cred eu ca vei reusi sa treci mai uspr peste aceasta perioada, sa te intelegi mai bine, sa intelegi ce vrei de la o relatie si sa iei cele mai bune decizii pentru viata ta. Capul sus

| Goe_6264 a răspuns:

Buna! Eu asi zice ca sa nu te mai consumi cu el pentru ca in primul rand ai fost eu el 15 zile...adica foarte putin! si in al doi`lea rand atata timp cat nu a vorbit cu tine personal nimic de despartire inseamna ca el nu a tinut la tine, eu unu asa cred! Ai grija ce decizi vei face, e posibil sa suferi mai mult, baieti mai sunt, gaseste`ti unu care sa tina la tine cu adevarat!

| Gigi-Laurentiu_Togoe_1967 a răspuns:

Sau poate a vrut sa se culce doar cu tine. Si a observat ca esti o fata cuminte.

| IoanaStefania explică (pentru Gigi-Laurentiu_Togoe_1967):

Nu laughing Nici unu nu am accepta. El e cuminte. La fel ca mine.

| NeedYouMore a răspuns:

Cum ti-a demonstrat el ca te-a iubit?happy. Draga mea, eu iti zic sa il dai naibii, indiferenta doare cel mai tare:*. Succes si deschide ochii!

| MeGustaIuliiiaaa a răspuns:

E cel mai urat sentiment cand fac asa baietii cu noi, fetele..eu zic sa ti iei curaj intr'o zi, sa mergi la el si sa i zici ce se zice prin clasa si ce ai auzit tu.
Trebuie sa te uiti la el cu o privire sincera si patrunzatoare si cu o expresie plina de dragoste, rabdare si seriozitate astepti sa vezi ce zice si daca el ia in gluma ce i zici te uiti la el cu o privire de dezgust si ii zici ca chiar daca inca tii la el o sa incerci sa l uiti pentru ca n ai nevoie de cineva care sa si bata joc de tine. daca o sa vezi ca regreta si incepe sa devina serios, continua discutia cu el.
Sper sa te ajute sfatul meu.
Succes si sper sa ti gasesti curajul necesar happy!