| Ys_Den_1998 a întrebat:

S-a despartit de mine pentru ca el are audi si mai multi bani, eu o iubesc enorm, e nasol ca barbat sa iti plangi de mila ca esti dobitoc dar nu o pot scoate din cap.Fiecare lucru ce il fac imi aduce aminte de ea, fiecare miscare, orice gest, ce pot face in cazul asta? Jur ca intru in depresie.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti tu sigur ca asta e motivu si n-ai gresit tu cu ceva si numa iti cauti scuze si asta e singurul lucru gasit? Putin imi vine sa cred ca o fata care tine la un baiat s-ar desparti dintr-un asa motiv. Cred ca doar n-ai reusit s-o tii langa tine si ala a stiut mai bine sa o cucereasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca a fost o relatie cu beneficii, nu de dragoste.
Apoi, nu-i suficient sa iubeasca numai unul, ca aia nu-i relatie de dragoste.
Nu ai de ce sa intrii in depresie de la atata lucru, eu spun sa te bucuri ca ai scapat de o femeie falsa, care te tinea doar pentru beneficii si sa-ti cauti o femeie care sa te iubesca.

| Holiday a răspuns:

Nici nu are importanta de ce s-a despartit de tine. Fiecare dintre noi are anumite prioritati, iar tu nu (mai) esti o prioritate pentru ea. In plus nici macar nu e sigur ca Audi-ul si banii sunt cauza, posibil sa fie mai inteligent ca tine, sau sa i-o traga mai bine. Sau toate la un loc si multe altele. Si atunci, poti s-o condamni?! Nu prea. E simplu. Incearca s-o intelegi. Apoi vezi-ti de viata ta, nici n-a inceput, nici nu se termina cu tipa asta.

| cristimihailov a răspuns:

Cauti alta mai buna ca cea trecuta si astfel se vindeca depresia.

| Plato a răspuns:

Eu m-as bucura, daca as fi in locul tau. Adica, ai vazut clar ca pentru ea, masina e mai importanta. Ca si cum as zice ca imi pare rau de capusa ce am dat-o jos, ca m-a lasat pentru blana unei oi...
Bucura-te ca s-a intamplat acum, nu ai pierdut mai multi ani cu ea. Bineinteles, e vina ta si meriti tot ce ti se intampla. De ce? Am asa, un feeling, ca n-ai luat-o de la teatru, ci mai repede dintr-un club. Pariez ca n-ai luat-o pentru discursul despre existentialism pe care l-a sustinut la Casa de Cultura a Studentilor, ci pentru aspect. Deci, mda, asta se intampla cand esti superficial.

| Ys_Den_1998 explică (pentru Plato):

Dar nu e o frumusete, am avut sentimente pentru ea, am stat tot timpul impreuna! si ma alungat ca pe un gunoi.

| Plato a răspuns (pentru Ys_Den_1998):

Mda, pai vorbesti frumos despre ea.
"Nu e vreo frumusete"... interesant.

| CleanHeart a răspuns:

Fata asta nu e o pierdere! Dacă te iubea nu te lasă pentru altul care are mai multi bani.

| bbobo22 a răspuns:

Banii ii poti face daca esti baiat inteligent si muncitor. Dar ce vei face daca atunci cand o sa ai bani multi va vrea sa se intoarca la tine? Eu zic sa fii fericit ca a plecat acum si sa te bucuri ca pe tine te-a iubit pentru altceva si nu pentru banii tai. Insa te inteleg, este prea recenta despartirea de ea. Nu ai cum sa nu suferi, este absolut normal sa plangi acum. Insa las-o in decizia ei. Pasteaza amintirile frumoase si mergi mai departe. Nu te inchide in tine. Iesi cu prietenii, mergi la sala sau practica un sport. Miscarea si iesirile te vor scoate din starea asta de acum.

| Jigorugu a răspuns:

Soluția ta este să găsești o modalitate de a face bani ( mulți) eventual a muncii. În timp îți vei achiziționa un vehicul ( poate mâna a 2 a) de proveniență bavareză și vei vedea cum vei fi abordat și de către alte fete ( relativ bune) cu care vei ajunge în pat, moment în care o vei uita de acea fată. După ceva timp la fel ea va deveni interesată de tine, dar tu vei rămâne calm și rece ( ca Eminescu).