| anonim_4396 a întrebat:

S-ar putea numi prostie sau dependența faptul că o femeie nu vrea sa se despartă de un bărbat care o abuzează fizic și emoțional din când în când, dar rămâne cu el pe motiv că e foarte atractiv dpdv fizic și sigur pe el?
Tipul e inteligent, șarmant, și are o cariera de succes.

18 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sunt decizile fiecaruia, dar daca e dispusa sa plateasca pretul asta pentru a se bucura de fizicul lui, si are impresia ca merita, ce sa zic, succes.

| Violleta2022 a răspuns:

Rosalia, iar ti-ai trecut intrebarea sub anonimat?

Parca spuneai ca nu mai faci asta?

| relian a răspuns:

Ramine cu el, pentru ca este in limba dupa respectivu, il place f mult si de aia tot mai spera.
La fel se intimnpla si cu femeile care stau cu barbati potenti financiar, la fel trag sa ramana in acea relatie, pentru ca le convine.

Referitor la sigur pe el si alte povesti, aia e gargara, o doare la basca pe femeie de cit de sigur este pe el un barbat laughing

Tip inteligent, sarmant, cariera de succes, pfff care e ala? Nu prea gasesti asa barbati, iar daca au doar astea ce le enumeri tu, sigur are si el defectele lui, una ai spus-o tu deja, bate femeile laughing altele le descoperi pe parcurs, unele sexuale, nu car fi taur comunal, dimpotriva, ca te va lasa nesatisfacuta, neavaind scule bune, sau nepricepinduse laughing

Ai vazut, femeile frumoase is cam singure, multe din ele, de ce? Pt cas frumoase, dar varza la pat si sarace cu duhu. Barbatii atragatori la fel, is atragatori, dar is cam saraci cu duhu si ei, plus au in general scule micute laughing, cum am spus risti sa ramai singura cu vibratorul in pat

| relian a răspuns:

De ce la tine apare Anonim? Cind am raspuns scris Rosalia, acum deja ca user e Anonim.
Aveti probleme rau de tot si tu si care mai is pe aici, de astia care tot bagati adrese de nu mai stiti nici voi de ele.
Sigur aveti ceva la cap laughing sanatosi nu aveti cum fi.Is lamurit de oameni umbla pe ptu asta laughing cum am spus numa smac si sfirc laughing de aia au inchis astia chatul public.

Lregat de chestia asta chat public, ce spuneam eu ca ar fi foast bine pe aici, au avut astia pe TPU, dar lau inchis in 2014, pentru ca nu il folosea mai nimeni laughing
Cum sa il foloseasca, daca majoritatea pe aici is prapastie, nu stiu sa lege o fraza, dau raspunsuri, doar dupa ce consulta google sau intwernetu in general laughing

| Sofer a răspuns:

Femei slabe sa zicem. Nu stai in abuzuri că omul acela nu o sa se schimbe.

| StoicAnalysis a răspuns:

Se numeste sindromul Stockholm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este prostie, termenul în engleză este Stockholm syndrome

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu exista sa iubești cu Adevărată si sa ridici mâna sa bați omul și inima pe care iubești cu Adevărată nu exista asa ceva nu are cum sa exista asa ceva dacă ridici mâna la omul și inima pe care iubești înseamnă ca nu te iubește cu Adevărat și este în stare de orice este mai rău înșeltă bătut chiar și mult mai rău.

| Ilovedinero a răspuns:

Nu dependenta însă el cumva tot o manipulează ca nu cred ca sta cu el doar pentru ca e frumos

Răspuns utilizator avertizat
| alisa201921 a răspuns:

Cred ca suferă de ceva sau are niște traume.

| HarryM77 a răspuns:

De obicei femeile fix de genul asta de bărbați sunt atrase laughing

| Stropdeparfum a răspuns:

Nu e ok, crede ma si eu am simțit asta.
Apreciază te si cunoaște te mai bine pe tine si realizează ca nu merita.
Probabil o persoană care accepta un om toxic are ori teama de abandon, ori o trauma ceva tot este. Dar iubire crede ma ca nu e.