| moonY a întrebat:

S. O. S!
cum ajung pe strada 11 iunie(bucuresti)? este prin zona unirii.
un punct de reper, sa nu innebunesc pe toate stradutele alea.
gps n'am, cu harta nu ma descurc, google nu stie.
( am ales categoria asta pentru ca'i cea mai accesata, daca incadram intrebarea la "informatii utilitare", nu o gasea nimeni)

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De la Piata Unirii cu tramvaiul 7. Sau, cu masina, e foarte usor. Din Piata Unirii te incadrezi pe langa Patriarhie, pe linia tramvaiului 32 (il vezi usor ca trece din doua in doua minute) si apoi faci ep prima la stanga (imediat dupa curtea Patriarhiei).

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are rost sa urci in 117. Te duci la capatul lui 32 (7 minute de mers pe jos) si il iei pe 7.

| Malvina24 a răspuns:

Sper sa nu te ratacesti si sa mai intrii pe TPU! eu nu stiu strazile prin Bucuresti ca te-as ajuta cu placere! o seara minunata!

| moonY explică:

tocmai ma chinuiam sa descifrez o harta si vroiam sa intreb daca nu merge sa urc in 117, sa cobor la nimereala, pe bd-ul regina maria si sa caut strada.(dar veti spune ca's grea de cap, daca nu ma descurc cu atatea informatii)
va multumesc, sunt fericita, am sentimentul ca voi gasi strada(daca nu mai intru2 saptamani pe TPU, ma gasiti prin zona aia.ratacita)

| costymaximus a răspuns:

Cu tramvaiul 32.

| edoru a răspuns:

Ai două variante (mari puncte de reper): Mergi iîn faţa parcului Carol (fost Libertăţii) şi de acolo întrebi care este strada 11 Iunie (e chiar în faţa parcului). Sau mergi la Unirii, iei direcţie Rahova şi la primul semafor (sau la prima staţie a lui 32, 7 virez la stânga). E o stradă foarte cunoscută pentru ca este lângă Mitropolie. Nu e "straduţă", circula tramvaiul 7 pe acolo şi are o lungime, strada, de două staţii (aprox. 1km). Dacă mergi cu automobilul, nu te aştepta să găseşti loc de parcare decât pe străduţele laterale pentru că este zăpada asta netopită şi linia de tramvai.
Succes!

| andreea4ever a răspuns:

Nu stiu cum sa te ajut dar incearca sa iti iei GOOGLE EARTH de pe net. E un program unde se vede planeta din satelit si gaseste locatiile importante.Incearca daca vrei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica esti in Bucuresti si noua nu ne spui?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te ratacesti, intri pe TPU de pe mobil si mai ceri indicatiihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.norc.com si ai acolo harta bucurestiului facuta numai din poze e foarte usor sa iti gasesti repere